Ar dalību “Vakantiebeurs 2016” Nīderlandē Latgale atklāj jauno tūrisma izstāžu sezonu

Latgales tūrisma asociācija “Ezerzeme” no 12. līdz 17. janvārim Latvijas nacionālajā stendā, kuru organizē Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA), Utrehtā piedalās Nīderlandes lielākajā tūrisma izstādē “Vakantiebeurs 2016”, ceļotājus informējot par tūrisma iespējām reģionā un popularizējot tā pievilcīgākos tūrisma objektus.

Tā jau ir trešā reize, kad Nīderlandes tūristiem ir lieliska iespēja iepazīt Latvijas, tostarp, arī Latgales piedāvājumu nesteidzīgai un kvalitatīvai atpūtai. Izstādes apmeklētājiem ir iespēja saņemt Latgales pašvaldību tūrisma speciālistu sagatavotos tūrisma materiālus.

TAVA tūrisma tirgus speciāliste Lelde Beņķe stāsta: “Ievērojamais tūristu skaita pieaugums liecina, ka Nīderlandes tirgū veiktās aktivitātes ir bijušas vērtīgas. Mūsu uzdevums ir turpināt informēt un iedvesmot potenciālos ceļotājus apmeklēt Latviju.” Latgales tūrisma asociācija “Ezerzeme” valdes priekšsēdētāja Līga Kondrāte norāda, ka Nīderlandes tūristi Latgalē ir ļoti būtisks mērķa tirgus. Nīderlandieši Latgalē izmanto piedāvātos kultūras un dabas tūrisma produktus, un visbiežāk ceļo ar kemperiem. Piemēram, Daugavpilī 2015.gadā Nīderlande bija 8 lielākais ārvalstu mērķa tirgus, liecina Daugavpils tūrisma informācijas centra apkopotie dati.

Centrālās statistikas pārvalde informē, ka 2015. gada 9 mēnešos Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs ir apkalpoti vairāk nekā 25 tūkstoši nīderlandiešu, kas ir par 21 % vairāk nekā 2014. gada 9 mēnešos. Nakšņojumu skaits šajā periodā tāpat pieauga par 21 % un sasniedza 50 tūkstošus nakšu.

“Vakantiebeurs” (tulkojumā – brīvdienu birža) ir arī viena no nozīmīgākajām starptautiskajām tūrisma izstādēm Eiropā. TAVA informē, ka izstādi piecu dienu laikā tradicionāli apmeklē vairāk nekā 100 tūkstoši interesentu.

Līdz ar dalību šaja izstādē, Latgales tūrisma nozares pārstāvji atklāj jauno starptautisko izstāžu sezonu, kas ir būtisks instruments galamērķa mārketingā. 2016.gadā paredzēta dalība starptautiskajās tūrisma izstādēs arī Somijā, Lietuvā, Latvijā, Igaunijā, Vācijā (Hamburgā un Minhenē).

Dalību šajā un citās starptautiskajās izstādēs nodrošina Latgales pašvaldību un Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūras finansiālais atbalsts.

Informāciju sagatavoja:

Lolita Kozlovska

Papildus informācija:

Līga Kondrāte

Latgales tūrisma asociācija “Ezerzeme” valdes priekšsēdētāja

+371 29467925

Eversmuižas svētki 20.jūlijs

Eversmuiža , kas atrodas skaistā vietā, gleznainās Ilžas upes krastos, viena no dažām cietokšņa tipa muižām Latvijā ,ar bagātu vēsturi, aicina ciemos nākamo sestdien, 20.jūlijā plkst. 17.00. Eversmuižas svētki tiek