Apskates saimniecība “Bites”

Saimniecība pie pašas Zilupes spēj piedāvāt gana daudz neparastu nodarbju visu vecumu ciemiņiem. Lielākais lepnums ir Meloņu un arbūzu dārzs. No jūnija var vērot kā “precas” melones, arbūzi un ķirbji, bet saldo augļu degustācija un iegāde parasti sākas pēc 6.augusta. Saimniecības nelielais mājražošanas uzņēmums piedāvā priežu čiekuru, priežu pumpuru, vīgriežu, Zilupes upes mētras, kļavu ziedu sīrupus. Pieejami amatnieku darinājumi un puzuru izgatavošanas komplekti.

“Bitēs” atrodas arī ES nozīmes biotops – Sauso smiltāju pļavas, kas īpaši košas maijā un jūnijā, kad zied laimiņi, savvaļas neļķu audzes un vairāki zaļziedu un citu krāsu orhideju  eksemplāri. Bērniem būs interesanti vērot  kukaiņu radītās „pazemes pilsētas“ un starppļavu maģistrāles. Varbūt palaimēsies ieraudzīt pat pupuķus vai multikulturālo vārnu saimi. Liepziedu laikā rīko vakarēšanu ar sikspārņiem. Pēc pieteikuma vada arī Dabas klases atbilstoši dabas zinību stundu saturam.

Iznomā savu teritoriju ārtelpu pasākumu organizēšanai un rīko arī paši, piedāvā kāzu un citu godu programmas.

Tāšu meistars, podnieks, floras dizainere piedāvā ne tikai savu darbu iegādi, paraugdemonstrējumus, bet arī radošās darbnīcas (tāšu taures, tāšu rokassprādzes, māla sālstrauki, svilpaunieki, ģimenes portreti, puzuri, gadskārtu rotājumi no dabas materiāliem). Īpaši amizanti izvēršas dakšošana ar siena dakšām un puzuru vēršana. Strādā arī izbraukumā.

Garām saimniecībai ved reģionālais Pierobežas velomaršruts Nr.36. I.Ziedoņa dzīves atziņu pārdomu pietura  ceļiniekiem. 2021. gadā atklāts Latvijas apceļotāju Sirdskoks, kurā ikviens var iesiet prievīti ar saviem laba vēlējumiem tēvzemei. Zilupes filmu ciems, piedāvā doties aizraujošā ekspedīcijā, lai noskaidrotu, kāpēc tieši šo pusi kino ļaudis tā iemīlējuši.

Tiek piedāvāta arī 6 laivu noma un maršruti pa Zilupes upi, gan īsāki (3km) ģimenes izbraucieniem, gan garāki azartiskiem laivotājiem.

Gida pakalpojumi pa Zilupes apkaimi.

Iepriekšēja pieteikšanās.

Kontakti

”Bites”, Savelinki, Zaļesjes pagasts, Ludzas novads
Pēc pieteikuma

Atrašanās vieta

.