Filandmuižas Zilā akmens dabas taka

2019. gada ziemā Valsts mežu apsaimniekotāja AS “Latvijas valsts meži” Ziemeļlatgales reģiona plānotājs Aivars Paulins, veicot darba pienākumus Ludzas novada Pildas pagastā, atklājis līdz šim vēl nemanītu dižakmeni. Atrastā akmens virszemes tilpums ir aptuveni 11 kubikmetri, kas atbilst dižakmens kritērijiem un ir aizsargājams dabas piemineklis. Aicinām dabas objekta apmeklētājus saudzēt dabas vērtības un neatstāt aiz sevis atkritumus.

Dabas taka, kuras garums vienā virzienā ir 1,3 km, atbrīvota no nokritušajiem kokiem un zariem, kā arī nomarķēta ar dzeltenas krāsas marķējumu. No kritušajiem kokiem izveidoti 3 vienkārša tipa soliņi, lai takas apmeklētājiem būtu iespēja atpūsties un nobaudīt līdzņemto tēju un našķus.

Dabas taka ved pa skaistu un reljefainu vidieni. Tuvākajā nākotnē takas sākumā ir plānots uzstādīt informatīvo planšeti ar informāciju par taku un dižakmeni, kā arī tuvējās apkārtnes objektiem. Savukārt otru planšeti plānots uzstādīt pie paša Filandmuižas Zilā akmens, atklājot tā dabas nozīmi.

Šis dižakmens izceļas ar savu īpatnējo zilgano nokrāsu. Apkārtnē, kur bija daudzi Ludzas igauņu ciemi un, kura ir ainaviski skaista sava kalnainā reljefa dēļ, ceļš no Niriniem uz Filandmuižu gāja garām akmenim. Dzirdēti daudzu vietējo iedzīvotāju stāsti par atpūtu pie šī dižakmens. Tuvākajā nākotnē veidosim vairākus papildus pastaigu variantus šai takai un ļoti ceram uz veiksmīgu sadarbību ar zemju īpašniekiem.

Filandmuižas dabas takas maršrutu, kā arī citus aktīvās atpūtas maršrutus var atrast Ludzas TIC izveidotajā kartē.

Lejuplādē .gpx

Kontakti

Pildas pagasts, Ludzas novads

Atrašanās vieta

.