Satiec savu meistaru Ludzas novadā

„Satiec savu meistaru!” ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, un 2023. gadā pasākums notiks jau piecpadsmito reizi.

“Satiec savu meistaru” dod iespēju satikt meistarus, kuri sniedz pirmo priekšstatu par kādu no amatiem, vai atrast meistaru, kurš palīdz sagatavoties Dziesmu un deju svētkiem, darinot kādu tautastērpa sastāvdaļu. Pie meistariem var smelt ierosmi jauniem vaļaspriekiem, kā arī šādas tikšanās var būt jau sen aizmirstu prasmju un zināšanu atgādinājums un nopietnāka amata apguves brīnišķigs sākums.”

Gan meistari, gan pasākuma apmeklētāji pēdējos divos gados ir pilnveidojuši digitālās prasmes, tāpēc pasākumi var norisināties arī interneta platformās, dodot iespēju virtuāli iesaistīties prasmju apguvē, kā arī paplašināt apmeklētāju loku, pieslēdzoties norisei no dažādām valstīm. Protams, joprojām nenovērtējamas ir klātienes tikšanās ar meistariem.

Pagājušajā reizē, 2022. gadā, pasākumā “Satiec savu meistaru” piedalījās 225 meistari 197 norises vietās un to apmeklēja vairāk nekā 2075 apmeklētāju.

Tā šopavasar 1. un 2. aprīlī no 10:00 Ludzas amatnieku centrā, Tālavijas ielā 27a, mūsu meistari piedāvās apgūt prasmes, kas palīdzēs sava tērpa gatavošanā Dziesmu svētkiem- izšūt Latgales sievu blūzi un pārpieri, adītāju klubiņa Musturprieks meistares ierādīs Ludzas, Nirzas un Pildas cimdu rakstus un valnīšu adīšanas noslēpumus. Nāc pati un aicini draudzeni! Ipriekš gan piesakies pa tel. 29467925, jo vietu skaits ir ierobežots!

Kā arī 1. aprīlī no plkst. 11.00 līdz 13.00 Ciblas Kultūras namā būs iespēja iepazīt trīs meistarus – Dagnija Sadovska palīdzēs apgūt aproču mezglošanu, Maija Manukina dalīsies ar savu kulināro mantojumu un ar instrumentu spēles iemaņām dalīsies folkloras kopa “Ilžeņa”. Neierobežots dalībnieku skaits. Jautājumu gadījumā sazināties 29285284 vai [email protected] .

Vairāk par akciju “Satiec savu meistaru” un šī gada norises vietām uzzini: http://www.satiecsavumeistaru.lv/

Eversmuižas svētki 20.jūlijs

Eversmuiža , kas atrodas skaistā vietā, gleznainās Ilžas upes krastos, viena no dažām cietokšņa tipa muižām Latvijā ,ar bagātu vēsturi, aicina ciemos nākamo sestdien, 20.jūlijā plkst. 17.00. Eversmuižas svētki tiek