27. augustā Saimes galda diena lauku sētā

Izskanot vasaras tveicei un atnākot dāsnajam rudenim, kopā svinēsim Saimes galda dienu lauku sētā. 27. augustā vairākās Ludzas novada kultūrvietās gaidīs viesus, lai baudītu Latgales lauku dzīvesveidu un krāšņās tradīcijas. Aicinām pievienoties pulkam un ieskandināt rudeni kopā.

Viena no daudzveidīgākajām svētku svinēšanas vietām noteikti būs Svetlanas Lipinskas zirgu sēta Zaļesjas pagasta Kalpinkā. Sākot ar plkst. 11:00 visas dienas garumā izklaides un lauku darbu iepazīšanas programma visai ģimenei. Būs iespēja pašiem apgūt zirga iejūgšanas ratos prasmes, kā arī apmīļot saimniecības četrkājainos iemītniekus. Ap plkst. 12:00 vērosim aitu cirpšanas procesu un pēc tam varēs pielikt arī savu roku pie vilnas mazgāšanas, žāvēšanas un sukāšanas. Darbosies vietējo amatnieku veikaliņš un dzimtas dižozola paēnā varēs baudīt ābeļziedu tēju. Dalības maksa ir 5,00 eiro no personas, ģimenes biļete (2 pieaugušie + 2 bērni) 9,00 eiro. Neierastas lietas, ko varēs baudīt par papildus samaksu ir pīrāgu cepšana krievu krāsnī plkst. 11:00, 14:00 un 16:00 (3,00 eiro), vizināšanās zirga ratos (10,00 eiro), dārgumu maisiņa vai matu lentas velšana (8,00 eiro). Uz pasākumu dodoties ir vēlama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 26153860. Lai saimniecību ērtāk būtu atrast, iesakām braukt caur Zaļesjas ciemu un orientēties pēc saimnieces košajām norādēm (4 km).

Savukārt Līdumniekos tiks svinēts ikgadējs pasākums- ,,Bērtuļa diena Līdumniekos”. Jau no plkst. 18:00 darbosies tirdziņš un dažādas izklaides bērniem. Turpinājumā izstādes atklāšana darba un kultūras centrā Līdumnieki, plkst. 20:00 svētku koncerts un kārtīga lauku zaļumballe.

Pušmucovas Tautas namā no 26. līdz 28. augustam no plkst. 9:00 līdz 16:00 būs skatāma izstāde ar dzimtas stāstu “Goda saimnieču mantojums-senlietu izstāde”. Izstāde apmeklējama iepriekš piesakoties pa tālruņiem 29390771 vai 26199502.

Vēl viens nu jau par tradīciju kļuvis pasākums norisināsies Zvirgzdenes estrādē 27.augustā. Tā ir dzejas un mūzikas pēcpusdiena, kas ir veltīta dzejnieces Janīnas Tabūnes piemiņai. Sākums ir plkst. 14:00 un turpinājumā plkst. 20:00 klausītājus priecēs Jura Ostrovska solokoncerts ,,Viss tikai Tev”. Vakara izskaņā zaļumballe.

Tūrisma sezonas atklāšanas velobrauciens Ciblā

5. maijā Ludzas novada tūrisma centrs aicina uz aktīvās tūrisma sezonas atklāšanas velobraucienu pa marķētu velomaršrutu Nr. 792 “Cibla un apkārtne”. 22 km garais velomaršruts izved cauri Ciblas un Felicianovas ciemiem,

Lielāko pasākumu plāns Ludzas novadā 2024

Lielākie gaidāmie pasākumi 2024. gada: 18. maijs              Eiropas muzeju nakts Ludzas Novadpētniecības muzejā; 22. jūnijs              Lielais latgaļu tirgus

Pārgājiens “Iepazīsti Zilupi”

Ludzas novada tūrisma centrs 24.februārī aicina doties ziemas izskaņu pārgājienā iepazīt Zilupes pilsētu un šīs puses darbīgos cilvēkus.  Pārgājienu sāksim pie Zilupes dzelzceļa stacijas ar nelielu ieskatu Zilupes pilsētas vēsturē un tās