Putnu dienā klausīsimies putnu dziesmās un vērosim putnus dabā!

Ciblas, Kārsavas, Ludzas, Zilupes tūrisma speciālisti 2021.gadā organizē 10 Tematiskās dienas, aicinot ģimenes jau 30. aprīlī Putnu dienā iet dabā un iepazīt, sadzirdēt, saredzēt mūsu lidojošos draugus.

Ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, mēs tomēr varam izmantot šīs pavasara dienas, lai iepazītu spārnotos draugus, kuru dziesmas šobrīd ir visskanīgākās.  Nepulcējoties varam iet dabā ar vaļā acīm un spicām ausīm vērot to, kas ir apkārt. Varam doties uz jebkuru mežu, vai ezera, dīķa malu- putnu šobrīd daudz un tos noteikti varēs ieraudzīt.

Kārsavas novada Nūmērnes mežā tās notekti ielīksmos sirdi, skatu tornī varēs mēģināt lidoņus arī saredzēt.

Ciblas Tautas nama logos varēs skatīt putnu fotogrāfiju izstādi, tā būs skatāma līdz 9.maijam.

Aicinām putnus klausīties un vērot arī Eversmuižas parkā un Ludzas upes dabas –relaksācijas takā. Nodarbe īsti piemērota šim laikam, jo putnus nevar saklausīt un saredzēt burzmā un kņadā!

Blontu pagasta centrā īpaši ģimenēm ar bērniem būs iespējama mājputnu vērošana. Putni, atbilstoši šī brīža prasībām būs ierobežoti, bet saimniece laikā no 10.00 -14.00 labprāt ļaus tos apskatīt un dalīsies savā pieredzē par dažādo mājputnu kopšanu un prieku, ko gūst no saviem lolojumiem. Lai labāk organizētu apmeklējumu, obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa t. 29212918 Tatjana.

Ciblas pagasta Līdumniekos z/s Grunduļi Baložu mājās saimnieki laikā no 10.00 -14.00 piedāvās iespēju apskatīt baložus, lai gan ari tie būs redzami vien baložu mājiņā, nevis lidojumā. Lūgums arī pirms apmeklējuma pieteikties pa t. 26431062 Valfrīds.

Lūgums apmeklējot saimniecības ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus un ievērot drošo attālumu!

 

Informāciju sagatavoja: Līga Kondrāte, Ludzas novada TIC vadītāja

Foto: Ludzas TIC arhīvs, Ligita Karvele

Lielāko pasākumu plāns Ludzas novadā 2024

Lielākie gaidāmie pasākumi 2024. gada: 18. maijs              Eiropas muzeju nakts Ludzas Novadpētniecības muzejā; 22. jūnijs              Lielais latgaļu tirgus

Pārgājiens “Iepazīsti Zilupi”

Ludzas novada tūrisma centrs 24.februārī aicina doties ziemas izskaņu pārgājienā iepazīt Zilupes pilsētu un šīs puses darbīgos cilvēkus.  Pārgājienu sāksim pie Zilupes dzelzceļa stacijas ar nelielu ieskatu Zilupes pilsētas vēsturē un tās