Publiskais pārgājiens pa Kārsavas vēstures takām

Ludzas novada tūrisma centrs sadarbībā ar Kārsavas kultūrvēstures centru “Līču mājas” 29. aprīlī aicina ikvienu pievienoties 17 kilometru garā izziņas piedzīvojumā “Kuorsova- Rogu pylskolns- Buozova- Kuorsova”.

Sestdien no plkst. 10:00 varēs apskatīties kultūrvēstures centra patstāvīgo ekspozīciju par Kārsavas un apkārtnes vēsturi un baltinavietes Valentīnas Daukstes izstādi “Valentīnas deči” ar austiem celiņie no dzijām un lupatiņu grīdsegām. Savukārt plkst. 11:00 dosimies ceļā, izejot pa Kārsavas pilsētas vecākajām ielām, tālāk atklājot Rogu pilskalnu, kas uzskatāms, par Kārsavas pirmsākumu vietu. Šajā posmā redzēsim arī senās ķiegeļu dedzinātavas skursteni, kas vēl joprojām liecina par kādreizējo vareno ražotni. Pa lauku celiņiem dosimies uz pirmo dzelzceļa līniju Baltijas valstīs Bozovā, kur saglabājusies gan senā koka arhitektūra, gan daļa no vēsturiskās dzelzceļa infrastruktūras. Pargājiena izskaņā gar Rītupes krastiem ceļš vedīs atpakaļ uz Kārsavas pilsētu, gar varenajiem pilsētas dievnamiem.

Līdzi ņem ūdeni, kaut ko uzkožamu un personu apliecinošu dokumentu. Pieteikties pārgājienam vari, zvanot pa tālruni 29327265 (Ludzas TIC) vai  28080712 (Kārsavas kultūrvēstures centrs “Līču mājas”).

Lielāko pasākumu plāns Ludzas novadā 2024

Lielākie gaidāmie pasākumi 2024. gada: 18. maijs              Eiropas muzeju nakts Ludzas Novadpētniecības muzejā; 22. jūnijs              Lielais latgaļu tirgus

Pārgājiens “Iepazīsti Zilupi”

Ludzas novada tūrisma centrs 24.februārī aicina doties ziemas izskaņu pārgājienā iepazīt Zilupes pilsētu un šīs puses darbīgos cilvēkus.  Pārgājienu sāksim pie Zilupes dzelzceļa stacijas ar nelielu ieskatu Zilupes pilsētas vēsturē un tās