Piedzīvo Gājēju dienu Ezertakā

Šī gada silto sezonu sagaidām aktīvā ritmā un aicinām uz nākamo tematisko dienu- Gājēju dienu, kas noritēs 29. maijā. Šī diena būs īpaša ne tikai ar to, ka dosimies 25 km garā pārgājienā pa Ezertakas posmu no Pušmucovas caur Blontiem, Franapoli, Ķīšu kalnu līdz Ludzai, bet arī iepazīsim tās tuvumā esošos apskates objektus un kopā ar tūrisma un vides ekspertu Juri Smaļinski uzzināsim kas tad īsti ir gājējs pēc dabas. Tu jautāsi kas ir Ezertaka? Tas ir Latgales garās distances pārgājienu maršruts ar kopgarumu 1070 km un tas apļveidā izved cauri visai Latgalei. Gājēju dienas pilnu programmu un pieteikšanās iespējas pārgājienam meklē ŠEIT.

Arī tiem, kuri neies pārgājienā dienas gaitā būs iespēja doties ciemos un iepazīt Ezertakas tuvumā esošās vietas un cilvēkus. Kopā veidosim atvērto durvju dienu no Blontiem līdz Lucmuižai. Saimniecība “Būrīši”, Blontos no plkst. 11:00 līdz 13:00 gaidīs ik katru, kurš vēlas iepazīt tajā mītošos dažādos mājputnus un kazas, kā arī nodegustēt un iegādāties saimnieces darinātos sierus.

Graciozos rikšotājus satikt, samīļot un pacienāt ar līdzņemto kārumu, kā arī izbraukt zirga mugurā kādu loku un iemūžināt šo tikšanos varēs “Vanagzirņos”, Čodorānos no plkst. 10:00 līdz 13:00.

Savukārt tiem kuriem 25 km šķiet pārāk garš maršruts, bet tomēr iešanas prieks urda, būs iespēja kopā ar gidi Ināru Mikijansku doties apmēram 6 km garā pārgājienā. Iziet Muižkunga taku, kas ved no Franapoles līdz Miltukalniem un “Kļavu” mājās baudīt zupu, kā arī klausīties Vandas Žulinas stāstījumā par dzimtas saglabāto mantojumu un apkārtnes vēsturiskajām vietām un notikumiem. Atpakaļceļš vedīs caur bioloģiskajām pļavām un parkveida pļavām ar varenajiem ozoliem. Pulcēšanās pārgājienam “Akmeņos”, Franapolē plkst. 11:00.

Laikam tikai retais Latgalē nezina Janīnas Tabūnes dzeju. Viņas meita Vija Tabūne Lucmuižā ir izveidojusi vietu, kur atmiņās un dzejā atplaukst Janīnas Tabūnes dvēsele. Vija ciemiņus gaidīs no plkst. 11:00 līdz 16:00, būs iespēja apskatīt arī pūču kolekciju.

Ja vēlies uzzināt vairāk par Gājēju dienas programmu vai viesošanos kādā no “Ezertakas” atvērto durvju dienas vietām, droši sazinies ar mums- [email protected] vai 65707203, 29327265.

Eversmuižas svētki 20.jūlijs

Eversmuiža , kas atrodas skaistā vietā, gleznainās Ilžas upes krastos, viena no dažām cietokšņa tipa muižām Latvijā ,ar bagātu vēsturi, aicina ciemos nākamo sestdien, 20.jūlijā plkst. 17.00. Eversmuižas svētki tiek