Pārgājiens izzinot dzelzceļa vēsturi muzeoloģes Inetas Zelčas Sīmansones vadībā.

Kārsavas kultūrvēstures centrs “Līču mājas” sadarbībā ar Ludzas novada tūrisma centru 23. septembrī rīko industriālo pārgājienu pa dzelzceļa vēstures līkločiem no Kārsavas stacijas līdz kādreizējai Pureņu stacijai. Kopumā 20 km garajā pārgājienā varēs izzināt ne tikai dzelzceļa vēsturi Kārsavas apkaimē, bet arī apskatīt Kārsavas ebreju kapus un atrast vietu, kur atradās senā Žurlovas pusmuiža.

Pārgājienu vadīs un ar pirmās dzelzceļa līnijas Baltijā vēstures liecībām dalīsies muzeoloģe un novadniece Ineta Zelča Sīmansone, kura šobrīd veic Kārsavas (Bozovas) – Maltas dzelzceļa iecirkņa izpēti un kopā ar vīru atjauno Pureņu posteni.

Pārgājiena sākuma punkts ir Kārsavas stacijas laukums, kas atrodas Bozovas ciemā, kur plkst. 10:00 uzsāksim ceļojumu. Nokļūt uz sākuma punktu varēs ar kopējo transportu, kas plkst. 9:30 gaidīs pārgājiena dalībniekus pie Kārsavas kultūras nama. Pieteikties pārgājienam var pa tālruni 28080712 vai rakstot uz e-pastu [email protected]. Lūgums ģērbties atbilstoši laikapstākļiem, līdzi paņemt ūdeni un uzkodas, kā arī personu apliecinošu dokumentu.

Šajā saitē vari iepazīties ar plānoto pārgājiena maršrutu: SPIED ŠEIT

Pārgājiens “Iepazīsti Zilupi”

Ludzas novada tūrisma centrs 24.februārī aicina doties ziemas izskaņu pārgājienā iepazīt Zilupes pilsētu un šīs puses darbīgos cilvēkus.  Pārgājienu sāksim pie Zilupes dzelzceļa stacijas ar nelielu ieskatu Zilupes pilsētas vēsturē un tās

Baudi ziemu Ziemeļlatgalē 17. un 18. februārī

Jau devīto gadu pēc kārtas Balvu un Ludzas novadu tūrisma speciālisti un uzņēmēji ir sagatavojuši brīvdienu piedāvājumu visai ģimenei “Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē”, kas šogad būs norisināsies 17. un 18. februārī