Pārgājiens “Iepazīsti Zilupi”

Ludzas novada tūrisma centrs 24.februārī aicina doties ziemas izskaņu pārgājienā iepazīt Zilupes pilsētu un šīs puses darbīgos cilvēkus. 

Pārgājienu sāksim pie Zilupes dzelzceļa stacijas ar nelielu ieskatu Zilupes pilsētas vēsturē un tās attīstībā. Tālāk dosimies uz pilsētas Ziemeļu daļu, ko tautā sauc par Priežu silu. Piestāsim pie Zilupes Kristus krusta pacelšanas pareizticīgo baznīcas, kurā notiks dievkalpojums. Tālāk dosimies ārpus pilsētas un aplūkosim tās apkārtni un dabu. Pārgājiena laikā savas durvis vaļā mums vērs arī Zilupes mūzikas un mākslas skola, ar savu laipnību sagaidīs Vera Doreiko-Sinkeviča un sniegs mums izzinošu stāstījumu par skolas talantiem un tajā notiekošām izstādēm. Šeit mūs sagaidīs arī vietējā jaunā uzņēmēja, kas apkārtnē ir pazīstama kā Liztar_cake, ar saviem kulinārijas šedevriem, ko mēs baudīsim kafijas pauzē. Pārgājiena turpinājumā apskatīsim Zilupes vidusskolu, Zilupes Jēzus sirds Romas katoļu baznīcu. Pārejot pāri Zilupes upei, Savelinku kapličā mūs sagaidīs priesteris Vitālijs Filipenoks ar savu vēstījumu par šo valsts nozīmes kultūras pieminekli. Ar to pārgājiens vēl nebūs beidzies. Iepazīsimies ar vietējiem  amatniekiem. “Zilupes filcētāju” Jeļenas Bikovas un Ludmilas Kozlovas darbnīcā katrs dalībnieks uzfilcēs sev piemiņas lietu no Zilupes (ko tieši – lai paliek pārsteigums). Pārgājiena noslēgumā kafejnīca “Latgale” mūs sagaidīs ar slaveniem Sibīrijas pelmeņiem.

Kopējais pārgājiena garums 10 km. Šis maršruts ļaus iepazīties ar Zilupi – pierobežas pilsētu, kā arī izbaudīt tās piedāvājumu.

No Ludzas pilsētas tiks organizēts kopējais transports uz Zilupi ar izbraukšanas laiku plkst. 9:00 (pulcēšanās pretī Ludzas TIC, Baznīcas iela 42). Plānotais pārgājiena sākuma laiks ir plkst. 10:00, iziešana no Stacijas iela 1, Zilupe.

Kopējais transports atpakaļ uz Ludzu plkst. 16:00.

Dalības maksa – 17eiro.

Pieteikšanās pasākumam, aizpildot veidlapu šeit vai rakstot uz e-pastu [email protected]. Tālrunis saziņai 29327265.

Tūrisma sezonas atklāšanas velobrauciens Ciblā

5. maijā Ludzas novada tūrisma centrs aicina uz aktīvās tūrisma sezonas atklāšanas velobraucienu pa marķētu velomaršrutu Nr. 792 “Cibla un apkārtne”. 22 km garais velomaršruts izved cauri Ciblas un Felicianovas ciemiem,