Neparasta pieredze uz salas Lielajā Ludzas ezerā

Naktsmītne uz salas Latgalē nav jaunums. Bet iespēja uz diennakti par mājvietu saukt veselu salu pašā Latvijas senākās pilsētas pakājē, gan ir kaut kas ļoti īpašs. Šādu piedāvājumu radījusi jogas speciāliste Olga Hodasēviča Lielajā Ludzas ezerā.

Jogas sala sevī ietver neparastu pieredzējumu. Tā ir vieta ar spēcīgu, gaišu, dvēseli dziedinošu enerģiju. Sala negaida skaļas kompānijas, bet gan cilvēkus kuri saprot klusuma, miera un  mīlestības vērtību. Kuri grib veltīt laiku sev un rast atbildes uz mūžseniem jautājumiem. Sala ir dabai draudzīga un tādam būtu jābūt arī tās apmeklētājam. Uz tās ir vairāki vides objekti un labierīcības, savukārt šeit neatradīsi nevienu miskasti. Šobrīd uz salas var nakšņot savā teltī, bet saimnieki plāno ierīkot arī dabai draudzīgu glempingu. Salas nomas maksa ir visai simboliska- tie ir 50 eiro, bet kā dāvanu salai, tās saimniece aicina atvest akmeni, kas noderēs salas tālākai labiekārtošanai. Par iespēju savā īpašumā uz diennakti iegūt Jogas salu vai arī doties uz salas meditatīvā pieredzējumā tev ērtā laikā sazinies pa tālruni 27877127. Nokļūt uz salas var ar savu ūdens transportu vai  izmantojot Jogas salai piederošo koka laivu. Kā arī ir iespēja izmantot “Atpūta Ludzā” pakalpojumus ūdens transporta nomai (26107725). Vairāk informācijas par Jogas salu meklē šeit: https://www.yogalifelatvia.lv/jogas-sala/brauc-ciemos/.

Ja viesojoties Ludzā gribi piedzīvot neparastas sajūtas, tad izvēlies jogas dienu uz SUP dēļiem kopā ar jogas speciālisti Olgu Hodasēviču. Tā ir iespēja iepazīt Mazo un Lielo Ludzas ezeru un Ludzu no ūdens, praktizēt jogu un paviesoties Jogas salā. Par iespējamajiem laikiem sazinies pa tālruni 27877127.

No salas paveras elpu aizraujošs skats gan uz Ludzas viduslaiku pilsdrupām, gan cēlo Ludzas Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu dievnamu un pilsētas vēsturisko ezera krasta apbūvi un reljefu. Savukārt citā virzienā skats paveras uz Ludzas pirmsākumiem- Ķīšu pilskalnu, no kura tad senie latgaļi ir cēlušies pāri ezeram. Te var vērot skaistākos saullēktus un saulrietus.

Lielāko pasākumu plāns Ludzas novadā 2024

Lielākie gaidāmie pasākumi 2024. gada: 18. maijs              Eiropas muzeju nakts Ludzas Novadpētniecības muzejā; 22. jūnijs              Lielais latgaļu tirgus

Pārgājiens “Iepazīsti Zilupi”

Ludzas novada tūrisma centrs 24.februārī aicina doties ziemas izskaņu pārgājienā iepazīt Zilupes pilsētu un šīs puses darbīgos cilvēkus.  Pārgājienu sāksim pie Zilupes dzelzceļa stacijas ar nelielu ieskatu Zilupes pilsētas vēsturē un tās