Nedēļas nogalē – 10. un 11. jūnijā – notika šī gada piektais fonda „1836” gājiens no Kārsavas līdz Ludzai.

Pirmajā dienā gājiens sākās Kārsavā un ir noieti 23 km. Ceļotājiem bija iespēja izgaršot Latgales viesmīlību, viesojoties Malnavas saimniecībā „Dzīles” un „Latgolys šmakovkys” dedzinātavā. Kitkovā gājējus ciemos gaidīja zemnieku saimniecības „Kramiņi” saimnieki.

Savukārt svētdien, ceļā līdz Ludzai ir noieti 19 km. Ludzā ceļotājus viesmīlīgi uzņēma Ludzas novadpētniecības muzejs, Ludzas Lielā sinagoga, Ludzas amatnieku centrs, kā arī Latgaļu kukņas saimnieces cienāja ar gardiem un sātīgiem latgaliskiem ēdieniem.

Ludzas vecpilsētas laukumā, pie tūrisma informācijas centra (Baznīcas iela 42), tika ierakts fonda 1836 stabiņš, tādējādi turpinot iezīmēt „1836”ceļu.

Kā jau tradīcija, gājiena noslēgumā, plkst. 18:36 Ludzas kultūras namā izskanēja fonda „1836” un draugu koncerts. Tajā piedalījās arī folkloras kopa Upīte un Tihovsku ģimene.

Zināmi Latgales Tūrisma balvas 2022 saņēmēji

2022. gada 01. decembrī Aglonas Radošo industriju centrā (Aglonas RIC) Aglonā Latgales Tūrisma konferencē un Tūrisma gada balvu pasniegšanā satikās Latvijas un Latgales tūrisma profesionāļi. Šogad Latgales Tūrisma konference un

Ziemas saulgriežu tirdziņi Ludzas novadā

Decembra mēneša izskaņa ir piepildīta ar svētku gaidīšanas, ģimeniskuma un gaišuma sajūtām. Lai šis laiks kļūtu vēl interesantāks visai ģimenei, tad aicinām jūs apmeklēt kādu no Ludzas novadā rīkotajām Ziemassvētku