Muzeju nakts Ludzas novadā

Akcija Muzeju nakts atgriežas klātienē pēc divu gadu pauzes un 14. maijā ar plašu programmu muzeji un kultūrvietas visā Latvijā gaida savus apmeklētājus. Eiropas „Muzeju nakts” ir starptautisks muzeju pasākums, kas kopš 2005. gada ik pavasari notiek daudzās Eiropas valstīs. Pasākums tradicionāli norit no sestdienas vakara pulksten 19 līdz svētdienas pirmajai rīta stundai. Ieeja muzejos akcijas laikā ir bez maksas.Par „Muzeju nakts” aktivitātēm Latvijā vēsta www.muzeju-nakts.lv.

Šīs akcijas ietvaros Ludzas Novadpētniecības muzejs un Kārsavas kultūrvēstures centrs “Līču mājas” piedāvā Ludzas novada iedzīvotājiem un viesiem kultūras baudīšanu 14. maija novakarā.

Ludzas Novadpētniecības muzejā plkst. 19.00 tiks atklāta Ingrīdas Ladusānes gleznu izstāde, turpinājumā uzstāsies Isnaudas amatierteātris ar Baibas Juhņevičas izrādi “Kāzas”. Nedaudz pirms plkst. 21.00 varēs klausīties burvīgo Tihovsku ģimenes uzstāšanos un noslēgumā “X faktora” fināliste Diona Liepiņa prezentēs savus jaunos skaņdarbus.
Savukārt kultūrvēstures centrā “Līču mājas” plkst. 18.00 tiks atklāta izstāde “Matīsu dzimta no Līču mājām”, ko varēs apskatīt līdz 5. jūnijam. Pasākumā piedalīsies Matīsu dzimtas pārstāvji, deju kopa “Isnauda” un Bozovas etnogrāfiskais ansamblis.

Uz tikšanos Muzeju naktī Ludzas novadā!

 

 

Pārgājiens “Iepazīsti Zilupi”

Ludzas novada tūrisma centrs 24.februārī aicina doties ziemas izskaņu pārgājienā iepazīt Zilupes pilsētu un šīs puses darbīgos cilvēkus.  Pārgājienu sāksim pie Zilupes dzelzceļa stacijas ar nelielu ieskatu Zilupes pilsētas vēsturē un tās

Baudi ziemu Ziemeļlatgalē 17. un 18. februārī

Jau devīto gadu pēc kārtas Balvu un Ludzas novadu tūrisma speciālisti un uzņēmēji ir sagatavojuši brīvdienu piedāvājumu visai ģimenei “Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē”, kas šogad būs norisināsies 17. un 18. februārī