Muzejā – krievu un lietuviešu mākslinieku gleznu izstāde

2016.gada 27.oktobrī plkst.15.00 notiks sabiedriskās organizācijas “Kvadrāts” mākslinieku gleznu izstādes atklāšana Ludzas Novadpētniecības muzejā. Krievu un lietuviešu mākslinieku sabiedriskā organizācija “Kvadrāts” tika dibināta 1999.gadā Lietuvā, Vasaginas pilsētā. Šajā organizācijā apvienojās 30 mākslinieki no Visaginas, Zarasu pilsētas un Ignalīnas. Organizācijas pastāvēšanas laikā organizētas vairāk neka 50 mākslinieku kolektīvās un personālizstādes gan Lietuvā, gan Krievijā. 2002.gadā notika kluba “Kvadrāts” mākslinieku gleznu izstādes atklāšana Lietuvas Saeimā.

Klubs “Kvadrāts” aktīvi sadarbojas ar sabiedrisko organizāciju “Augštaitijas ezeri”. Radošās sadarbības rezultātā tika organizēti vairāki starptautiski plenēri, izstādes, kā arī realizēti kultūras sakaru projekti ar Krieviju.

Mākslinieki, kuri iesaistījās šajā sabiedriskajā organizācijā, aktīvi popularizē radošo dzīvesveidu: organizē Visaginas pilsētas iedzīvotājiem meistarklases glezniecībā, kā arī vada muzejpedagoģiskās programmas.

Pēc kluba biedru iniciatīvas Visaginas pilsētā pie pilsētas bibliotēkas tika atklāta mākslas galerija, kurā tika atklātas vairākas Ludzas Novadpētniecības muzeja ceļojošās izstādes. Laipni aicināti!

Foto: A.Denisenko glezna

Zināmi Latgales Tūrisma balvas 2022 saņēmēji

2022. gada 01. decembrī Aglonas Radošo industriju centrā (Aglonas RIC) Aglonā Latgales Tūrisma konferencē un Tūrisma gada balvu pasniegšanā satikās Latvijas un Latgales tūrisma profesionāļi. Šogad Latgales Tūrisma konference un

Ziemas saulgriežu tirdziņi Ludzas novadā

Decembra mēneša izskaņa ir piepildīta ar svētku gaidīšanas, ģimeniskuma un gaišuma sajūtām. Lai šis laiks kļūtu vēl interesantāks visai ģimenei, tad aicinām jūs apmeklēt kādu no Ludzas novadā rīkotajām Ziemassvētku