Meža dienas Ludzas novadā

Šīs nedēļas izskaņā noritēs jau septītās tematiskās dienas Ludzas novadā. 24. un 25. septembrī meža tēmai veltītas aktivitātes noritēs Zvirgzdenes pagastā uz kurām tiek īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem. 

Saimniecība “Birztaliņas” 24. septembrī no plkst. 13.30 aicina kopā ar meža speciālistu Ludvigu Karveli iepazīt meža dzīves noslēpumus, koku sugas, koku stādīšanas, augšanas un kopšanas  noslēpumus. Īpaši aizraujošs un izglītojošs stāsts bērniem līdz 10 gadu vecumam ar praktiskiem uzdevumiem. Pieteikties var pa tālruni 29467925. 

Projekta “Gaismas dārza ainaviskās vides pilnveidošana” īstenošanas ietvaros, 24. septembrī plkst. 13.00, Gaismas dārzā, Ludzā, Krāslavas ielā 4a tiks organizēta koku stādīšanas talka. Tās laikā plānots iestādīt 61 koku/ krūmu stādu. Talkas moto- „Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu tās ainavu!”. Tāpat parka labiekārtošanas darbu ietvaros norisināsies informatīvi izglītojošas apmācības, lekcija “Ainavas veidošana un tās nozīme”. Apmācību sākums plkst. 12:00.        

Savukārt 25. septembrī kopā ar Renāti Kaupužu varēs iepazīt meža bagātības pārgājienā “Muižkunga taku meklējot”. Ceļot palīdzēs Veronikas bērnības atmiņas un Ināras meža taku zināšanas, savukārt Vanda pastāstīs par Miltukolna vēsturi. Pārgājiena maršruts vedīs no Franapoles līdz Miltukolnam un sākums paredzēts plkst. 11.00, pieteikšanās pa tālruni 26280760.

Rudens ir īstais laiks būšanai dabā un gadalaiku maiņas vērošanai. Tāpēc, jo īpaši aicinām šajā nedēļas nogalē apmeklēt arī citus dabas tūrisma objektus Ludzas novadā. Zeltainu nokrāsu iegūst arī skats no dabas parka “Numernes valnis” skatu torņa. Arī Malnavā esošais aktīvās atpūtas parks “Zīdūņs” noklājis lapu paklāju un  gaida apmeklētājus rudenīgām pastaigām. Vai esat jau pabijuši “Rundēnu Valna dūbes” dabas takā un iepazinuši vienīgo šāda veida objektu Baltijā? Gleznainā Eversmuižas dabas taka aicina pastaigā gar gleznainajiem Ilžas upītes krastiem – pa veco Eversmuižas parku, gar katoļu baznīcu un muižas ēkām līdz Felicianovas muižai un dzirnavām.

 

Informāciju sagatavoja: Inga Zagorska

Ludzas novada pašvaldības tūrisma organizatore

Muzeju nakts Ludzas novadā

Akcija Muzeju nakts atgriežas klātienē pēc divu gadu pauzes un 14. maijā ar plašu programmu muzeji un kultūrvietas visā Latvijā gaida savus apmeklētājus. Eiropas „Muzeju nakts” ir starptautisks muzeju pasākums,

Laivošanas sezonas atklāšana

23. aprīlī “Atpūta Ludzā” rīko laivu braucienu. Pieteikties var pa vienam, kā arī draugu kompānijas. Maksimālais cilvēku skaits 42 personas. Maršruts paredzēts arī bērniem. Līdzi ņemam savus groziņus, lai pieturā

Pārgājiens “Atklāj Zaborovjes purvu!” 30. aprīlī

Turpinot tematisko dienu tradīciju arī šogad, aicinām uz Purvu dienu 30. aprīlī. Pārgājiens “Atklāj Zaborovjes purvu!” noritēs Goliševas pagasta Zaborovjes purvā. Kopā ar dabas eksperti Renāti Kaupužu no dabas saimniecības