Mājas kafejnīcu dienu gardumi Viduslatgalē 13. un 14. augustā

Katrs, kurš ir bijis Latgalē, zina, ka šeit var garšīgi un sātīgi paēst. Turpinot labākās tradīcijas, Viduslatgales saimnieki aicina ciemos uz Mājas kafejnīcu dienām 13. un 14. augustā.

No ierastām un izcili garšīgām receptēm, līdz pilnīgiem jaunatklājumiem, tieši to katrs gosts (viesis) var sagaidīt, ciemojoties Rēzeknes pilsētas, Rēzeknes, Preiļu un Ludzas novadu Mājas kafejnīcu dienās, kas norisināsies jau 13. un 14. augustā.

Viduslatgalē Mājas kafejnīcu dienās piedalās 21 uzņēmējs, apskati mūsu sagatavoto interaktīvo karti un izplāno savu gardumu braucienu.

Vairākās kafejnīcās sastapsi Latgales tradicionālo gardumus – asuškas – rauga mīklas pīrādziņus saldā krējuma mērcē. Tomēr nemulsti, jo recepte, kā pagatavot šo gardumu, katrai saimniecei atšķiras, tādēļ droši iekļauj savā maršrutā vairākas “asušku” vietas un nobaudi šī deserta dažādās garšas nokrāsas. Paralēli desertiem būs arī citi sātīgi ēdieni: tradicionālā putra, kūpinātas zivis, pašcepta maize, siers un arī burgeri.

Bet, lai gardumu baudīšanu padarītu atraktīvāku, vairāki saimnieki piedāvās dažādas aktivitātes: laivu braucienus, meistarklases, radošās darbnīcas, kā arī mājas dzīvnieku pabarošanu un samīļošanu.

Ņem vērā, ka kafejnīcām ir konkrēts darba laiks un daudzviet ir vēlams iepriekš piezvanīt un pieteikt vizīti, lai saimnieki zinātu, cik daudz gardumu sagatavot.

Ludzas novadā gardēžus uzņems:

Restorāns “Lūcija”

Šeit vienmēr var nogaršot īpašus firmas ēdienus, gardus ēdienus no plašās un daudzveidīgās ēdienkartes; kafija un deserti; īpašais Kulinārā mantojuma ēdiens – Asuškas (rauga mīklas pīrādziņi ar biezpienu un saldo krējumu).

Darba laiks: 13.-14. augustā no 11.-22. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.
Kr. Barona iela 20/18, Ludza; 26 253 535

Organic Products ražotne

Organic Products ražotās bio produkcijas degustācija. Garšvielu, garšvielu maisījumu degustācija, kas tiks pasniegti kopā ar pašceptu maizi. Varēs izbaudīt bio ķirbju sēklu eļļu. Sukāžu degustācija. Ķirbju milti – būs iespēja izbaudīt ķirbju miltu garšu kulinārijas izstrādājumos. Tēju degustācija.

Darba laiks: 13. un 14. augustā no 11-18. Vēlams iepriekš pieteikties.
Baznīcas iela 50, Ludza; 25 499 330

Maizes cepšana un Sēlijas asušku izgaršošana ar Mārīti un Rutu

Šeit valda patīkama noskaņa un kādu nodarbi var atrast gan liels, gan mazs. Vai zināt, kas ir Latgolys Asuškas? Ar mīlestību un rūpēm gatavoti biezpiena plācenīši, parasti nelielu bumbiņu vai taisnstūru formā. Asuškas sautē saldā krējuma mērcē. Jūsu garšas kārpiņas būs sajūsmā. Pasākuma gaitā varēs ne vien nogaršot saimnieces Mārītes gatavotās Latgolys asuškas, bet arī redzēt, kā tās tiek ceptas. Varēs iegādāties dažādus gardumus arī līdzņemšanai vai notiesāšanai turpat pie tējas vai kafijas krūzes. Uz tikšanos pie Pelnrušķītes!

Darba laiks: Tikai 13. augustā no plkst. 10-15.
Gatves, Martiši, Isnaudas pagasts, Ludzas novads; 28622570

Gardā un skanīgā “Atpūta Ludzā”

Fantastisks vasaras piedzīvojums-ceļojums ar vairākām tēmām, kas ļaus jums izzināt, izjust un izgaršot. Norise: Skanīgais un gardais ceļojums sāksies Zvirgzdenes ezera krastā, kur atrodas uzņēmums “Atpūta Ludzā”. Viesi apģērbs drošības vestes un dosies braucienā ar plostu. Plostu vadīs plostnieks. Plosts ir aprīkots ar motoru, margām un tas ir paredzēts 10 cilvēku grupai. Vecumam nav ierobežojumu. Sākumā, skanot latgaliešu tautasdziesmām, viesiem tiks piedāvāts Latgales tradicionālo ēdienu “grozs”. Turpinājumā viesi ceļos uz divām ezera salām, kur tiks pasniegts ēdiens, kas saistīts ar salu nosaukumiem. Noslēgumā viesi dosies uz trešo – “nogrimušo” salu, kur viņus sagaidīs ūdenī klāts galds ar krāšņām uzkodām un dzirkstošiem dzērieniem.

Darba laiks: 13.-14. augustā visas dienas garumā. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās.
Meldru iela 24, Ludza, 26107725

Latgaļu kukņa

Latgaļu kulinārā mantojuma ēdieni un dzērieni – sezonāli latgaliešu pamatēdieni, tradicionāli saldie, vairāku veidu vietējais alus un pašu gatavotas uzkodas, kūpinājumi, kūpinātas zivis, mājas sieri, grauzdiņi, pupas.
Pēc gardās maltītes iespēja apmeklēt Ludzas amatnieku centru, izvirpot savu māla podu vai uzmeistarot pirmo svilpaunieku, iepazīties ar Ludzas apkārtnes arheoloģisko un etnogrāfisko tērpu kolekciju un seniem instrumentiem Suprādku istabā. Seno arodu tirdziņš pilsētas vecpilsētas ielās un laukumā.

Darba laiks: 13.-14. augustā no 11-15. Vēlams iepriekš pieteikties.
Tālavijas iela 28, Ludza, 29467925

Mājas restorāns “Dzīles”

Cienasts, kas būs pieejams ierodoties, bez iepriekšēja pieteikuma – piparmētru tēja ar asuškām mājas restorāna dārzā. Iepriekš vienojoties, var pasūtīt arī maltīti ar saimnieces Ainas radītajām garšām un pieteikties siera siešanas meistarklasei.

Darba laiks: 13.-14. augustā 12-18
Zaļā iela 9, Malnava, Ludzas novads; 26 538 016.

Dabas kafejnīca “Baložu sētā”

Gardu sāļo un saldo plātsmaižu no sezonas veltēm baudīšana brīvā dabā uz siena ķīpām ozola kuplo zaru pavēnī, bērzu šalkās vai dīķa krastā. Trušu dārza un baložu saimes iepazīšana, noslēgumā – baložu salūts. Īpašas izjūtas – palaižot balodi debesu jumā no savām rokām.

Darba laiks: tikai 14. augustā no 10 -12 un no 14 -16. Vēlams iepriekš pieteikties.
Grunduļi, Līdumnieku pagasts, mājražotāja, 26280760

Lielais Latgaļu tirgus

Lielais latgaļu tirgus ir sagaidījis to brīdi, kad 22. jūnijā tas atgriezīsies savā vēsturiskajā norises vietā- Ludzas pilskalnā pašā vecpilsētas sirdī! Saulgriežu pasākums noritēs no plkst. 9:00 līdz 14:00 un pulcinās lielu skaitu amata meistaru un

Dārzu diena Ludzas novadā

14.jūnijā plkst. 18:00 Ludzas novada TIC sadarbībā ar Elvīras Rimicānes Pušmucovas ciemata mājas dārzu aicina uz Dārzu dienas pasākumu. Programmā mainīgā iegribu dārza apskate, neierasti stāsti par ziediem. Noskaņai saksofona

Atpūta uz ūdens Ludzas novadā

Latgales apceļošana vasaras sezonā nav iedomājama bez atpūtas pie ūdens. Ludzas novads ir bagāts ar ūdens tilpnēm un pati senā pērle Ludza ir ieskauta pieciem ezeriem. Aicinām ielūkoties zemāk apkopotajā