Ludzas pilsētas svētki 12. – 14. augustā

Šā gada 12. – 14. augustā aicinām ciemos uz senāko Latvijas pilsētu  LUDZU  svinēt svētkus –   Ludzai šogad jau 839!  Šā gada svētku devīze ir Dapūgoj sevi Ludzai.

11.augustā plkst. 14.00- svinīgi tiks atklāta restaurētā Ludzas Lielā sinagoga-vecākā Baltijā , unikāls koka arhitektūras un Ziemeļaustrumu Eiropas ebreju kultūras piemineklis- piedāvās apmeklētājiem 4 ekspozīcijas par ebreju dzīvi,  likteņiem un ticību, kā arī  leģendāro kinodokumentālistu ludzānieti Hercu Franku un viņa tēvu fotogrāfu Vulfu Franku.

12.augustā diena paies jauniešu zīmē– ar  sporta aktivitātēm, ar pasākumiem jauniešiem- forumu, izstādes atklāšanu un filmu nakti .

13.augustā jau no 9.00 vecpilsētas laukumā Seno arodu dienas tirdziņu Dorbs dora dareitoju  ieskandinās  Ludzas pūtēju orķestris, apmeklētājus priecēs arodu meistari un mājražotāji, atrakcijas bērniem un jautra atmosfēra. Risināsies sporta sacensības , redzēsim arī  Ielu vingrotājus. 19.00 pilsētas parku pieskandinās jauniešu balsis-  starptautiskais muzikālais festivāls  Saules lietus Latgalē un vēlāk  balle kopā ar Intaru Busuli līdz rītam.

14.augustā pēc svētku dievkalpojumiem, 11.00  pilsētniekiem un viesiem piedāvāsim bezmaksas ekskursiju pa Ludzu latviešu, krievu un angļu valodās. Pulcēšanās pie Ludzas novada TIC , vecpilsētas laukumā Baznīcas 42. No sporta aktivitātēm turpināsies pludmales futbola un šaha turnīri.

Nāciet, piedalieties un “piepogājiet sevi Ludzai”!

Ludzas novada TIC

Līga Kondrāte

www.visitludza.lv; [email protected]

65707203

Muzeju nakts Ludzas novadā

Akcija Muzeju nakts atgriežas klātienē pēc divu gadu pauzes un 14. maijā ar plašu programmu muzeji un kultūrvietas visā Latvijā gaida savus apmeklētājus. Eiropas „Muzeju nakts” ir starptautisks muzeju pasākums,

Laivošanas sezonas atklāšana

23. aprīlī “Atpūta Ludzā” rīko laivu braucienu. Pieteikties var pa vienam, kā arī draugu kompānijas. Maksimālais cilvēku skaits 42 personas. Maršruts paredzēts arī bērniem. Līdzi ņemam savus groziņus, lai pieturā

Pārgājiens “Atklāj Zaborovjes purvu!” 30. aprīlī

Turpinot tematisko dienu tradīciju arī šogad, aicinām uz Purvu dienu 30. aprīlī. Pārgājiens “Atklāj Zaborovjes purvu!” noritēs Goliševas pagasta Zaborovjes purvā. Kopā ar dabas eksperti Renāti Kaupužu no dabas saimniecības