Ludzas Novadpētniecības muzejs organizē mākslas plenēru

No 2022.gada 22.augusta līdz 26.augustam Ludzas Novadpētniecības muzejs rīko starptautisko mākslas plenēru “Nūvods, kur atsaver sirsneibys vuorti”. Lai popularizētu Ludzas novadu, tā vēsturiskās un mākslinieciskās vērtības, lai vienotu kultūras darbiniekus muzeja speciālisti organizē mākslas plenēru ar mērķi – iemūžināt Austrumlatgali, lai caur 21.gadsimta sākuma māksliniecisko prizmu ļautu gan pilsētniekiem, gan novada viesiem ieraudzīt novada savdabīgo kultūrvidi un jaunatklāt pievilcīgāko ainavu pērles.
Plenērs ir viena no tām mākslas darba radīšanas formām, kas paredz vistiešāko mākslinieka un modeļa – paša novada – emocionālu saplūšanu un mijiedarbību. Rīkotais plenērs – lieliska iespēja sastapties nozares profesionāļiem.
Iepriekšējo plenēru muzeja darbinieki organizēja pirms pieciem gadiem – 2017.gadā. Šis ir pirmais plenērs pēc teritoriālās reformas īstenošanas. Šogad rīkotajā plenērā piedalās šādi mākslinieki asoc.prof.Vjačeslavs Fomins, Nugzars Paksadze, Jeļena Kaftailova, Marija Kaftailova, Andrejs Denisenko, Olesja Davidovska, Pavels Ostapcevs, Ligita Caune, Iveta Ladusāne, Amanda Misāne, Andris Misāns.
Plenēra darbus varēs apskatīt izstādes atklāšanā 2022.gada 26.augustā plkst.13.00 Ludzas Novadpētniecības muzejā.
Laipni gaidīti!

Lielāko pasākumu plāns Ludzas novadā 2024

Lielākie gaidāmie pasākumi 2024. gada: 18. maijs              Eiropas muzeju nakts Ludzas Novadpētniecības muzejā; 22. jūnijs              Lielais latgaļu tirgus

Pārgājiens “Iepazīsti Zilupi”

Ludzas novada tūrisma centrs 24.februārī aicina doties ziemas izskaņu pārgājienā iepazīt Zilupes pilsētu un šīs puses darbīgos cilvēkus.  Pārgājienu sāksim pie Zilupes dzelzceļa stacijas ar nelielu ieskatu Zilupes pilsētas vēsturē un tās