Ludzas, Kārsavas un Zilupes pilsētas svētku programmas | 12.08 | 19.08 | 26.08

Šogad augusts Ludzas novadā būs notikumiem bagāts, visās trīs novada pilsētās – Ludzā, Kārsavā un Zilupē svinēsim pilsētas svētkus! Ludzai šogad aprit 846 gadi, Kārsavai šis būs jubilejas gads – 95, Zilupei – 92. Svētkos novada iedzīvotājus un pilsētas viesus sagaidīs dažādi pārsteigumi, koncerti un aktivitātes dažādām gaumēm.

Senākajai Latvijas pilsētai Ludzai šogad aprit 846 gadi! Galvenā svētku norises diena būs 12. augusts, kad pilsētas iedzīvotājus un viesus sagaidīs dažādi pārsteigumi. Jau no paša rīta mums būs labs garastāvoklis, jo modīsimies ar dziesmu – pilsētu modinās skanīgās balss īpašnieks Oskars Lustiks. Pēc svētku labumiem aicinām doties uz mājražotāju un amatnieku tirdziņu Vecpilsētas laukumā. Bauda dvēselei būs Ludzas KN jauktā kora “Austrumstīga” koncerts Ludzas katoļu baznīcā. Svētku ietvaros sacentīsimies pludmales handbolā, volejbolā, triatlonā, futbolā, svarcelšanā un šahā vai būsim sportistu līdzjūtēji. Mazā Ludzas ezera pludmalē, paralēli sporta norisēm, būs iespēja pavizināties ar kajakiem, būs arī bērnu piepūšamās atrakcijas! Ludzas novada bibliotēka aicina uz pasākumu bērniem parkā, pie āra bibliotēkas. Jau vakarā aicinām uz svētku koncertu. Ludzā viesosies Ivo Fomins, Valters Krauze, Atis Ieviņš, Jānis Stībelis, Normunds Pauniņš, Aija Vītoliņa, Kristīna Zaharova, muzikālā grupa Jura Kristona vadībā, trio “Oranžās”, grupa “Mākoņstūmēji” un DJ Deila. Košu svētku sajūtu piešķirs muzikālo ūdens strūklaku šovs, nepalaid garām! Svētku ietvaros, no 10. līdz 13. augustam – dažādas aktivitātes un atrakcijas bērniem pie Kultūras nama, Pilsētas parkā, Ludzas novada Sporta skolas stadionā, Pašvaldības laukumā. Aicinām apmeklēt izstādes un sporta norises. Tūrisma centrs aicina uz ekskursiju pa Ludzu gida pavadībā. Izbaudi viesmīlību un garšu baudījumu “Mājas kafejnīcu” dienu ietvaros, izmanto iespēju pavizināties ar plostu!

2023. gads zaļai un skaistai pilsētiņai Kārsavai aprit 95.gadadienas zīmē. Visi pasākumi šogad izskan, kā īpašs veltījums Kārsavai, kārsaviešiem un mūsu viesiem. Augusta otrajā pusē būs apskatāmas dažādas izstādes, noritēs sporta aktivitātes, lielais tirgus un amatnieku tirdziņi. 18.augustā – Jauniešu diena un Jaunības svētki ar vairāku jauniešu grupu koncertu un atpūtas vakaru DJ Deilas muzikālajā noformējumā. 19.augustā – Kārsavas puses jaundzimušo sveikšana, bērnības svētki, pasākumu kulminācijas koncerts skolas stadionā, gājiens uz “Krosta” estrādi, kur norisināsies viesmākslinieku koncerts! Uzstāsies grupa “Tautumeitas”, Žoržs Siksna ar mūziķiem/koncerti, gaismu šovs un zaļumballe ar grupu “Medus pods”.

Šogad Zilupes pilsētas 92.dzimšanas dienas svētkus atzīmēs augusta izskaņā! 23.augustā mazākie apmeklētāji aicināti uz dažādām spēlēm un koncertiem, piepūšamām atrakcijām un gladiatoru cīņām, kā arī satikt transformeru un izklaidēties putu ballītē. Savukārt aktīvākie zilupieši un viesi 24.augustā varēs iepazīt Zilupes pilsētu kvestā un vērot ekstrēmo velo šovu kopā ar komandu “Greentrials”. 25.augustā Zilupes brīvdabas estrādē tiks svinēti tradicionālie pilngadības svētki. Svētku galvenā dienā, 26.augustā, rosība norisināsies gleznainajā Zilupes brīvdabas estrādē, kur Zilupes pašdarbnieku kolektīvi kopā ar tuviem un tāliem draugiem uzstāsies svētku koncertā “Manai pilsētai”. Vakara izskaņā paredzēts uguns šovs, zaļumballe kopā ar grupu “Nostalgie” no Daugavpils un svētku diskotēka.

 

Pārgājiens “Iepazīsti Zilupi”

Ludzas novada tūrisma centrs 24.februārī aicina doties ziemas izskaņu pārgājienā iepazīt Zilupes pilsētu un šīs puses darbīgos cilvēkus.  Pārgājienu sāksim pie Zilupes dzelzceļa stacijas ar nelielu ieskatu Zilupes pilsētas vēsturē un tās

Baudi ziemu Ziemeļlatgalē 17. un 18. februārī

Jau devīto gadu pēc kārtas Balvu un Ludzas novadu tūrisma speciālisti un uzņēmēji ir sagatavojuši brīvdienu piedāvājumu visai ģimenei “Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē”, kas šogad būs norisināsies 17. un 18. februārī