Ludzas apkaimes kulinārais mantojums iekļūs populārā Krievijas gastronomijas izdevumā, kas aicinās apmeklēt īpašas lokālo produktu vietas Latvijā

25. septembrī Ludzu apciemoja maskaviete, Krievijas TV raidījumu vadītāja, televīzijas žurnāliste, gastronomijas eksperte, krievu pavāru nacionālās ģildes goda locekle – Nika Ganiča, fotogrāfs Jakovs Titovs, kas ir viens no labākajiem Krievijas fotogrāfiem un viņu asistente Ļubova.

Interesanti bija papētīt viņu sagatavoto un izdoto Igaunijas virtuvei veltītu grāmatu bet jo lielāks prieks bija iepazīstināt izsmalcināto garšu un ēdienu pazinēju ar Latgales kulināro mantojumu Latgaļu kukņā, kas tiks iekļauta nākamajā Nikas un viņas domubiedru veidotajā Latvijas gastronomiskajā ceļvedī. Tur būs ieraugāmi ne tikai garšīgi ēdieni un to receptes. Ceļvedī būs iekļautas arī izcilākās vietas Latgalē, kur baudīt tradicionālus latgaliešu ēdienus un dzērienus.

Iespaidus par gardajiem ēdieniem Ludzā lieliski papildināja skaistie senās pilsētas saulrieta panorāmas skati no plosta braucienā pa Ludzas Mazo ezeru, un latgaliešu tautas tērpi un stāsts par Latgales kultūrvidi un tradīcijām. Prieks bija sadarboties ar tik ieinteresētiem, sirsnīgiem un aizrautīgiem cilvēkiem, kā Nika un viņas komanda – šim darbam noteikti būs lieliski rezultāti!

Sagatavoja Ludzas TIC
Līga Kondrāte

Tūrisma sezonas atklāšanas velobrauciens Ciblā

5. maijā Ludzas novada tūrisma centrs aicina uz aktīvās tūrisma sezonas atklāšanas velobraucienu pa marķētu velomaršrutu Nr. 792 “Cibla un apkārtne”. 22 km garais velomaršruts izved cauri Ciblas un Felicianovas ciemiem,