Ludza reklamē tūrisma piedāvājumu starptautiskajā tūrisma izstādē Lietuvā

Latgale piedalījās starptautiskā tūrisma izstādē Adventure 2018 Viļņā, Lietuvā.

26.-28. janvārī Lietuvas galvaspilsētā Viļņā notika starptautiska tūrisma izstāde ADVENTURE 2018, un Latgales tūrisma asociācijas “Ezerzeme” pārstāvji (Jeļena Kijaško no Rēzeknes TAC un Anita Mortuzāne no Ludzas novada TIC) izstādē piedalījās LIAA organizētajā Latvijas stendā, kurā tika pārstāvēti visi Latvijas reģioni. Šogad Latvijas stends piesaistīja apmeklētājus ar savu jauno izskatu un saukli “Magnetic Latvia”.

Ludzas tūrisma speciāliste Anita Mortuzāne strādāja kopējā Latgales stendā, aicinot iekļaut Latgales apceļošanā ari senāko Latvijas pilsētu. Interese par Latgales reģiona tūrisma piedāvājumu bija liela. Stendā varēja saņemt jaunās reģiona asociācijas “Ezerzeme” izdotās tūrisma kartes “Aktīvā atpūta ģimenēm” krievu un angļu valodā, kā arī novadu informatīvos materiālus. Daudzi apmeklētāji interesējās par iespējām apmeklēt pilis un muižas. Interesēja aktīvās atpūtas piedāvājumi, velo maršruti, kā arī atpūta ģimenēm ar bērniem. Tā kā Lietuva atrodas mums kaimiņos, tad liela daļa uzrunāto izstādes apmeklētāju ir bijuši Latvijā, tai skaitā arī Latgalē. Atceras savus ceļojumus ar prieku un vēlas atgriezties.

Šogad Latgale var cerēt uz Lietuvas tūristu skaita palielināšanos, jo sācis kursēt vilciens Viļņa – Daugavpils. Praktiski visi stenda apmeklētāji zināja šo faktu un priecājās par iespēju šādā veidā apmeklēt Daugavpili.

Izstāde Adventure kopš 2013. gada ir lielākā starptautiskā tūrisma izstāde Baltijas valstu vidū. 5 gadu laikā dalībnieku skaits ir palielinājies par 150% un apmeklētāju skaits – par 80%. Šogad izstādē piedalījās vairāk kā 350 dalībnieki no 30 pasaules valstīm.

Latgales reģiona dalība izstādē tika organizēta ar LIAA, Eiropas Reģionālās attīstības fonda, Latgales pašvaldību un Latgales Tūrisma asociācijas “Ezerzeme” atbalstu. Līguma numurs PAK-LIAA-2018/8.

Informācija:

Latgales Tūrisma asociācijas “Ezerzeme”

+371 29467925

[email protected]

 

Muzeju nakts Ludzas novadā

Akcija Muzeju nakts atgriežas klātienē pēc divu gadu pauzes un 14. maijā ar plašu programmu muzeji un kultūrvietas visā Latvijā gaida savus apmeklētājus. Eiropas „Muzeju nakts” ir starptautisks muzeju pasākums,

Laivošanas sezonas atklāšana

23. aprīlī “Atpūta Ludzā” rīko laivu braucienu. Pieteikties var pa vienam, kā arī draugu kompānijas. Maksimālais cilvēku skaits 42 personas. Maršruts paredzēts arī bērniem. Līdzi ņemam savus groziņus, lai pieturā

Pārgājiens “Atklāj Zaborovjes purvu!” 30. aprīlī

Turpinot tematisko dienu tradīciju arī šogad, aicinām uz Purvu dienu 30. aprīlī. Pārgājiens “Atklāj Zaborovjes purvu!” noritēs Goliševas pagasta Zaborovjes purvā. Kopā ar dabas eksperti Renāti Kaupužu no dabas saimniecības