Ludza aicinās tūristus uz Latgali izstādē Balttour 2016

No 5. līdz 7. februārim izstāžu centrā Ķīpsalā norisināsies 23. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus Balttour 2016, kurā savu tūrisma piedāvājumu tradicionāli prezentēs arī Latgales reģions.

Pateicoties Latgales reģiona attīstības aģentūras un Latgales plānošanas reģiona mērķtiecīgam darbam, kā arī Latgales pašvaldību atbalstam, reģiona stendā tiks ietverts plašs tūrisma piedāvājums, kas pieejams Latgalē – naktsmītnes, apskates objekti, aktīvā tūrisma iespējas u.c. par visiem Latgales novadiem, arī senāko Latvijas pilsētu Ludzu.

 

Ludzas novada Tūrisma informācijas centra darbinieki izstādes apmeklētājiem sagatavojuši jaunus reklāmas materiālus, t.sk. Avīzi Lūdzu uz Ludzu!, ar plašu informāciju par atpūtas iespējām Ludzas novadā. Jaunumi, ko piedāvāsim tūristiem būs pievilcīgi. Visupirms-skaisti restaurētā senākā koka sinagoga Baltijā (1800.), kur vasarā jau būs apskatāmas ne vien autentiskais ēkas interjers, mēbeles un konstrukcijas, bet arī modernās interaktīvās ekspozīcijas par ebrejiem Ludzā un ludzānieti Hercu Franku-leģendāro poētiskā dokumentālā kino pamatlicēju, ar iespēju noskatīties filmas. Iepazīt Ludzu un sevi, izmantojot nomas iespēju, palīdzēs jaunie vienas un vairāku dienu velo un laivu maršruti pilsētā un apkārtnē, arī vienkārši izvizinot dažas stundas savu ģimeni un izbaudot senās pilsētas romantiku. Tikai esot ceļā, tu vari nonākt pats pie sevis, harmonizēt dvēseli un uzlabot pašsajūtu. Brīnišķīga iespēja būs Veselības skolas pārrunas par gara un fizisko veselību, par spēku, ko varam atrast mierā un dabā, nakšņojot ezera krastā un baudot latgaļu ēdienus. Arvien interesanti būs papildinātās realitātes ekskursija Livonijas ordeņa pilī, muzikālā plosta izbrauciens Ludzas ezerā, latgaliešu ēdienu baudījums, jauni piedāvājumi Ludzas muzejā. Gan nu jau par iemīļotais Lielais latgaļu tirgus ar Sadancis Ludzā, gan mūzikas koncerts uz Ludzas ezeru spoguļa, gan Klaidoņu dienas, gan Ludzas pilsētas svētki, Bīzī svātki septembrī, izstādes, tirdziņi un daudzi citi jauki pasākumi piedāvās lielisku baudu sirdīm. Viesu mājas un kafejnīcas uzpošas un gaida viesus. Ludza aicinās gan ar informāciju un stāstu, gan ar Ludzas amatnieku centra meistariem akcijā Uzvelc savu tautas tērpu!

 

Latgales stendā izstādes laikā darbosies arī amatnieki un seno arodu meistari. Keramiķis Valdis Pauliņš demonstrēs procesu kā top Latgales tradicionālā keramika, savu meistarību parādīs Ludzas amatnieku centra pārstāvji, Līvānu Mākslas un amatniecības centrs, savukārt, sagatavojis apmeklētājiem stikla mākslas darbnīcu. Tāpat izstādē piedalīsies Gunārs Igaunis ar savu mūzikas instrumentu darbnīcu, kā arī Leļļu karaļvalsts pārstāvji no Preiļiem! M. Rotko mākslas centra pārstāvji iesaistīs lielos un mazos izstādes apmeklētājus grafikas darbnīcās, bet ar seno latgaļu dzīvesveidu izstādes apmeklētājus iepazīstinās Kroma kolna bruoliste. Pirmo reizi Balttour izstādē būs pārstāvēts arī visas Latgales sporta lepnums – spīdveja klubs “Lokomotīve”, kas 2015. gadā kļuva par Polijas Nice spīdveja līgas uzvarētājiem.

 

Ikgadējā izstāde Balttour ir viens no nozīmīgākajiem gada notikumiem Baltijas valstu tūrisma nozarē. Izstādē piedalās 470 eksponenti un 850 dalīborganizāciju no 40 Eiropas, Centrālās Āzijas un Tuvo Austrumu valstīm. Izstādes organizatori prognozē, ka šajā gadā Balttour izstādi varētu apmeklēt ap 30 tūkstošiem cilvēku.

 

 

Sirsnīgi aicinām apmeklēt Latgales stendu izstādē Balttour 2016, un esiet vienmēr laipni gaidīti Latgalē!

Uzziniet vairāk par Latgali:

www.latgale.lv

www.visitlatgale.com

Sekojiet mums soc. tīklā Facebook:

www.fb.com/Latgale.Travel

Eversmuižas svētki 20.jūlijs

Eversmuiža , kas atrodas skaistā vietā, gleznainās Ilžas upes krastos, viena no dažām cietokšņa tipa muižām Latvijā ,ar bagātu vēsturi, aicina ciemos nākamo sestdien, 20.jūlijā plkst. 17.00. Eversmuižas svētki tiek