Lielais Latgaļu tirgus

Lielais latgaļu tirgus ir sagaidījis to brīdi, kad 22. jūnijā tas atgriezīsies savā vēsturiskajā norises vietā- Ludzas pilskalnā pašā vecpilsētas sirdī!

Saulgriežu pasākums noritēs no plkst. 9:00 līdz 14:00 un pulcinās lielu skaitu amata meistaru un apmeklētāju. Svētku atmosfēras radīšanai visu dienu skanēs saules dziesmas un lustēs dejas, tiks rīkotas dažādas radošās darbnīcas bērniem un izzinošas sarunas pieaugušajiem. Paralēli iepirkšanās un tirgošanās burzmai tiks pīti vainagi, kurināts tradīciju ugunskurs, notiks vizināšanās zirga mugurā un īpaši skaisto skatu meklētājiem, tiks piedāvāta iespēja pacelties ar gaisa balonu un vērot Ludzas panorāmu (labvēlīgu laikapstākļu gadījumā, par samaksu).

Jau no plkst. 9:00 rītā kopā ar pasākuma vadītājiem Ilmāru Dreļu un Līgu Kondrāti, saulei mostoties, dūdu pavadībā un kokles dziesmās iegriezīsim saulgriežu rituālus. Ludzas pilskalnu pieskandinās dziesmas un košās dejas. Koncerta laikā uzstāsies novadnieku iecienītās folkloras kopa “Ilža” un citi  novada amatieru ansambļi. Viesi “Bolta vīšņa” un “Andeļneicys”. Ar raitu deju soli priecēs pašmāju deju kopas Sarmītes Stapules vadībā un citi novada dejotāji, savukārt Līgo dziesmas tiks ieskandinātas Lauras Kalvānes izpildījumā.

Lielā latgaļu tirgus laikā tiks organizētas dažādas meistardarbnīcas gan lielajiem, gan mazajiem. Adītāju klubs “Musturprieks” iepazīstinās ar tamborējumiem senajos dvieļos, Ingūna Rauda aicinās uz darbnīcu “Sauļu un putnu veidošana”, “Vainagu, ziedu lāpu izgatavošana un saules vārtu meistarklase” notiks kopā ar Rutu Zviedri, kā arī Biedrība KIRA radīs satriecošu kulinārijas meistarklasi. Viesi no Preiļiem Pludmales kafejnīca “Pampūkas” sauks kopīgā “Saules pankūku” darbnīcā. Noteikti īpašiem dabas mīļiem Rāznas Nacionālā parka dabas centrs iepazīstinās ar dabas skolu par retajiem un invazīvajiem augiem. Bērnu priekiem Gunita Mūrniece-Krišāne no Bencha Muude piedāvās apģērbt savu lelli, un  darbnīca kopā ar Kroma Kolna bruoliste Aleksandru Lubānu iepazīstinās Latviskās zīmes rotās.

Dārzu diena Ludzas novadā

14.jūnijā plkst. 18:00 Ludzas novada TIC sadarbībā ar Elvīras Rimicānes Pušmucovas ciemata mājas dārzu aicina uz Dārzu dienas pasākumu. Programmā mainīgā iegribu dārza apskate, neierasti stāsti par ziediem. Noskaņai saksofona

Atpūta uz ūdens Ludzas novadā

Latgales apceļošana vasaras sezonā nav iedomājama bez atpūtas pie ūdens. Ludzas novads ir bagāts ar ūdens tilpnēm un pati senā pērle Ludza ir ieskauta pieciem ezeriem. Aicinām ielūkoties zemāk apkopotajā