Latgales vārds izskan starptautiskajā tūrisma izstādē „Matka 2016”

Somijas izstade_2016_Latgale Somijas izstade_2016_Latgale1

Šogad no 21. līdz 24. janvārim Somijas galvaspilsētā Helsinkos norisinājās viena no vadošajām starptautiskā tūrisma, ceļojumu un konferenču izstādēm Skandināvijā – „Matka 2016”.

“Matka” (tulk. “Ceļojums”) ir lielākā starptautiskā tūrisma izstāde Ziemeļeiropā, kurā kā jau ierasts piedalījās vairāk nekā 1000 pārstāvju no 80 pasaules valstīm tai skaitā arī Latvijas. Latvijas pārstāvniecību izstādē ar nacionālo stendu un tūrisma saukli “Latvia. Best Enjoyed Slowly” (tulk. Iepazīsti Latviju nesteidzoties) organizēja un nodrošināja Tūrisma attīstības valsts aģentūra, pateicoties Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstam. Latgales reģiona pārstāvniecība bija iespējama, pateicoties Latgales tūrisma asociācijas “Ezerzeme” un Tūrisma attīstības valsts aģentūras kopprojektam par dalību Latvijas nacionālajā stendā starptautiskajās tūrisma izstādēs. Latgales pārstāvju dalību šajā izstādē finansiāli atbalstīja Latgales pašvaldības, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra  un Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Pārstāvēt Latgali uz Somiju devās Līvānu novada domes Latgales mākslas un amatniecības centra (LMAC) kultūras tūrisma organizatore Inita Paegle, kam pievienojās Helsinkos dzīvojošā latviete, somu valodas speciāliste Jana Šteinberga – Ranki, savukārt ar Latgales amatniecības tradīcijām iepazīstināja Līvānu keramiķe Eleonora Pastare. Šāda veida praktiska darbošanās nacionālajā stendā šogad ir jaunums, kas veiksmīgi attaisnojās, jo tieši aktīvā darbošanās, ar iespēju līdzdarboties, no izstādes apmeklētājos un ceļotgribētājos raisīja pastiprinātu uzmanību Latvijas stendam, jo īpaši prezentētajam Latgales reģionam. Arī Daugavpils Marka Rotko mākslas centra speciālisti somu tūristiem, stāstot par iespēju apmeklēt mākslas centru, sniedza informāciju par tūrisma iespējām Latgalē, Daugavpils pilsētā un novadā.

Pateicoties Tūrisma attīstības valsts aģentūras tūrisma tirgus speciālistes Ingūnas Žīgures dotajai iespējai, Jana Šteinberga – Ranki somu valodā, pēdējā izstādes norises dienā, divdesmit minūšu garumā, vienā no izstāžu zāles prezentācijas skatuvēm, stāstīja par Latgales interesantākajiem tūrisma produktiem.

Atskatoties uz izstādē paveikto un pieredzēto,  var secināt, ka interese par Latviju ir ļoti augsta, iespējams, tas ir arī tāpēc, ka šobrīd Baltijas valstu reģions ir izvirzīts kā viens no vismierīgākajiem Eiropas reģioniem. Redzams, ka pieaug interese par Latgales reģionu, kas aizvien vairāk attīstās,  un saviem apmeklētājiem spēj piedāvāt izbaudīt gan dabu, aktīvo atpūtu, kultūrvēsturisko mantojumu un amatu tradīcijas.

 

Informāciju sagatavoja:

Inita Paegle

LMAC kultūras tūrisma organizatore

Papildus informācija:

Līga Kondrāte

Latgales tūrisma asociācija “Ezerzeme” valdes priekšsēdētāja

+371 29467925

Lielāko pasākumu plāns Ludzas novadā 2024

Lielākie gaidāmie pasākumi 2024. gada: 18. maijs              Eiropas muzeju nakts Ludzas Novadpētniecības muzejā; 22. jūnijs              Lielais latgaļu tirgus

Pārgājiens “Iepazīsti Zilupi”

Ludzas novada tūrisma centrs 24.februārī aicina doties ziemas izskaņu pārgājienā iepazīt Zilupes pilsētu un šīs puses darbīgos cilvēkus.  Pārgājienu sāksim pie Zilupes dzelzceļa stacijas ar nelielu ieskatu Zilupes pilsētas vēsturē un tās