Latgales tūrisma speciālisti veiksmīgi aizvadījuši darbu tūrisma izstādē “Balttour”

Latvijas tūrisma lielākajā gada pasākumā – 25. starptautiskajā tūrisma izstādē „Balttour 2018”, kas norisinājās 2. – 4. februārī, vienotā stendā Latgales tūrisma iespēju daudzveidību popularizēja Latgales novadu un pilsētu pašvaldību tūrisma speciālisti.

“Balttour 2018” vienuviet pulcēja 860 tūrisma uzņēmumus un to pārstāvjus no 39 pasaules valstīm. Uzzināt dažādu valstu tūrisma iespējas, atklāt jaunus maršrutus, iegādāties ceļojumu sev un ģimenei bija ieradušies vairāk interesentu nekā pērn – kopā 29 630.

Pateicoties Latgales tūrisma asociācija “Ezerzeme” mērķtiecīgam darbam, Latgales pašvaldību un Latgales plānošanas reģiona atbalstam, vienotajā stendā tika ietverts plašs tūrisma piedāvājums, kas pieejams Latgalē – naktsmītnes, apskates objekti, velo maršruti, tūrisma maršruti, kulinārais mantojums, aktīvā tūrisma iespējas, piedāvājumi ģimenēm ar bērniem, atpūta pie ūdeņiem un dabas objekti. Latgales pašvaldību tūrisma informācijas centru speciālisti izstādes apmeklētājiem bija sagatavojuši jaunus tūrisma materiālus, kas noteikti palīdzēs saplānot ceļojumus uz Latgali. Savukārt Latgales tūrisma asociācija izstādei bija sagatavojusi jaunu tūrisma karti “Aktīvā atpūta Latgalē”, kurā apkopoti labākie piedāvājumi ģimenēm ar bērniem.

Latgales stendā tradicionāli liela piekrišana bija Latgales keramikai. Visu triju izstādes dienu garumā ap Krāslavas keramiķu Valda un Olgas Pauliņu podnieku ripu pulcējās prāvs interesentu skaits. Liela piekrišana bija arī Daugavpils sikspārņu centra aktivitātēm, kas jo sevišķi uzrunāja ģimenes ar bērniem. Savu tūrisma piedāvājumu prezentēja arī Rāznas Nacionālais parks un Kroma kolna bruoliste. Cienastu Latgales stenda apmeklētājiem bija sarūpējusi Kārsavas novada “Dzīļu” maiznīcas čaklā saimniece Aina Barsukova, Šmakovkas dedzinātavas veidotājs Jānis Krivtežs, kā arī Turku ciema iedzīvotājs Grigorijs Eniņš ar neparastiem dabas gardumiem.

Kā īpašs aicinājums apceļot Latgali apmeklētājiem visas trīs dienas stendā tika piedāvāta Loterija-viktorīna, kuras laikā tika izlozētas vairāk nekā 300 Latgales tūrisma pakalpojumu sniedzēju sarūpētās balvas. Interese bija liela. Izstādes apmeklētāji ļoti labprāt piedalījās viktorīnā, cenšoties atbildēt uz āķīgajiem jautājumiem un ar gandarījumu par pareizām atbildēm saņēma latgaliešu tūrisma uzņēmumu dāvanu kartes, produktus vai atlaižu kartes. Laimīgie uzvarētāji saņēma viesnīcas “Park Hotel Latgola”*** (Daugavpils) dāvanu – nakšņošanu divvietīgā biznesa klases numurā, “Good Stay Dinaburg SPA Hotel”*** (Daugavpils) dāvanu – nakšņošanu izdekorētā divvietīgā numuriņā un atpūtas kompleksa bezmaksas apmeklējumu, restorāna “ART HUB” dāvanu karti 30 EUR vērtībā, ielūgumus bez maksas apmeklēt Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, Šmakovkas muzeju. Visu novadu tūrisma uzņēmēji un novadu pašvaldības bija sarūpējuši patiešām lieliskas balvas: Marika Rudzīte –Griķe, Līvānu novada Turku ciems, Krāslavas ražotāji, Ludzas Amatnieku centrs, Mārīte Lipska, Raivo Andersons (Preiļi), “Jašas podi”, Kārsavas maiznīca “Dzīles”, Ludzas Novada muzejs, TIC un salons “Pelnrušķītes sapnis”, “Aktīvā atpūta”, Zilupes novada uzņēmēji, Vīngliemežu audzētava, “Pampūkas”, Preiļu dziedošā gide, SPA procedūras, SIA “Pelloid” Ludzā. Ņemot vērā, ka apmeklētāju šogad bija vairāk, šovasar Latgalē ceram sagaidīt vairāk ciemiņu.

Latgales stenda apmeklētāji interesējās par atpūtu ģimenēm ar bērniem, atpūtu pie ūdeņiem, aktīvās atpūtas iespējām, kulināro mantojumu, tūrisma maršrutiem, par jauniem tūrisma objektiem un naktsmītnēm. Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad bija interese par dabas parkiem un atsevišķiem dabas objektiem.

Izstādes laikā tika apbalvoti konkursa “Gada cilvēks tūrismā 2017” laureāti. Priecājāmies un no sirds sveicām mūsu novadnieces – Aglonas Maizes muzeja saimnieci Viju Kudiņu, kas kļuva par konkursa “Gada cilvēks tūrismā 2017” laureāti nominācijā “Tūrisma uzņēmējs Latvijas reģionā 2017” un Egitu Terēzi Jonāni (laikraksts “Latgales Laiks”), kas tika nominēta par “Tūrisma žurnālisti (blogeri) 2017”. Zīmīgi, ka “Gada cilvēks tūrismā 2016” uzvarētājus nosaka žūrija deviņu cilvēku sastāvā, ko veido tūrisma nozares eksperti sadarbībā ar “BalticTravelnews.com”. “Gada cilvēks tūrismā” laureāta noteikšanai ir divi kritēriji – sabiedriskā aktivitāte par labu tūrisma nozarei vai inovatīva ideja, kura pozitīvi ietekmē Latvijas tūrisma industriju. Šogad balva tika pasniegta jau 15. reizi un tā ir ieguvusi nozīmīgu statusu Latvijas tūrisma nozarē.

Pēc radoša un intensīva darba izstādē gatavosim jaunajai tūrisma sezonai un Latgalē ar prieku gaidīsim tūristus. Popularizējot tūrisma 2018. gada tūrisma piedāvājumu, šogad jau aizvadītas četras starptautiskās tūrisma izstādes-gadatirgi Somijā, Nīderlandē, Lietuvā un Latvijā. Vēl gaidāms darbs starptautiskajās tūrisma izstādēs Igaunijā, Vācijā (Minhenē un Berlīnē) un Baltkrievijā.

Informācija:
Latgales tūrisma asociācija “Ezerzeme”
+371 29467925

Lielāko pasākumu plāns Ludzas novadā 2024

Lielākie gaidāmie pasākumi 2024. gada: 18. maijs              Eiropas muzeju nakts Ludzas Novadpētniecības muzejā; 22. jūnijs              Lielais latgaļu tirgus

Pārgājiens “Iepazīsti Zilupi”

Ludzas novada tūrisma centrs 24.februārī aicina doties ziemas izskaņu pārgājienā iepazīt Zilupes pilsētu un šīs puses darbīgos cilvēkus.  Pārgājienu sāksim pie Zilupes dzelzceļa stacijas ar nelielu ieskatu Zilupes pilsētas vēsturē un tās