Latgales Pārgājienu dienas 2023 jau atkal atgriežas Ludzas novadā, 19.augustā Pasiene-Vecslabada.

#kustīs Ludzys nūvodā! pēdējā vasaras “Ezertakas” posmā Pasiene – Vecslabada

Ludzas novada tūrisma centrs piedāvā noķert pēdējo Latgales garo pārgājienu maršruta  “Ezertaka” posmu 19. augustā Ludzas novadā. Jo nākamais publiskais pārgājiens jau iezīmēs rudenīgas nokrāsas Krāslavas pusē 1. oktobrī.

Klāt ir septītā Latgales pārgājienu diena, kas atkal atgriežas Ludzas novadā 19. augustā posmā Pasiene- Vecslabada.
Kopumā Ludzas novadā garo pārgājienu maršruts “Ezertaka” stiepjas gandrīz 172 km un līdz šim publiskajos pārgājienos visi kopā esam nogājuši un piedzīvojuši 78 km Latgales.

Šajā Latgales pārgājienu dienā aicinām visus iešanas entuziastus izvēlēties starp diviem pārgājienu garumiem. Pirmais ir 26 km garais maršruts, kas vedīs pa “Ezertaku” no Pasienes līdz Vecslabadai, savukārt mierīgākiem gājējiem ir izstrādāts 17 km maršruts, kas mazliet īsākā ceļā aizvedīs dalībniekus līdz noslēgumam Vecslabadā.

Dalībnieku pulcēšanās ir plānota pie Istras pagasta pārvaldes Vecslabadas ciemā plkst. 9:00. Pēc iepazīšanās un iesildīšanās ar kopējo transportu dosimies uz pārgājiena sākuma punktu pie Pasienes Sv. Dominika Romas katoļu baznīcas. Dalībniekiem būs iespēja apskatīt majestātisko dievnamu un maršruta gaitā ir plānoti vairāki pieturas punkti Latgales iepazīšanai. Svarīgi atcerēties, ka dodoties pārgājienā līdzi ir obligāti jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam, jo daļa no maršruta ved gar Latvijas valsts ārējo robežu.

Dalība pārgājienā ir bez maksas. Aicinām līdzi ņemt ūdeni un kaut ko uzkožamu. Noslēgumā būs iespēja iegādāties latgaļu cienastu un iegūt medaļu #kustīs Ludzys nūvodā!

Pieteikšanās pārgājienam šeit: latgale.travel mājaslapā.
Detalizēta informācija tiks izsūtīta dalībniekiem pirms pasākuma uz e-pastu, kas tiks norādīts reģistrējoties.

Lejuplādēt .gpx failu (26 km maršruts);

Lejuplādēt.gpx failu (17 km maršruts).

 

Pasākumu organizē Ludzas novada tūrisma centrs sadarbībā ar Latgales tūrisma asociāciju. Visiem pārgājiena dalībniekiem, dodoties dabā, aicinām būt atbildīgiem, ievērot principu – ko atnesi, to aiznes! Lūdzam neatkāpties no norādītā pārgājiena maršruta un cienīt apkārtējo cilvēku privātīpašumu teritoriju robežas.

Eversmuižas svētki 20.jūlijs

Eversmuiža , kas atrodas skaistā vietā, gleznainās Ilžas upes krastos, viena no dažām cietokšņa tipa muižām Latvijā ,ar bagātu vēsturi, aicina ciemos nākamo sestdien, 20.jūlijā plkst. 17.00. Eversmuižas svētki tiek