Latgale tiek prezentēta starptautiskā izstādē Somijā!

          Šogad no 19. līdz 22. Janvārim Latgale un Līvānu novads tika prezentēts ziemeļvalstīs nozīmīgākajā izstādē “Matka Nordic Travel Fair 2017” Helsinkos.

“Matka” (tulk. “Ceļojums”) ir lielākā starptautiskā tūrisma izstāde Ziemeļeiropā, kurā kā jau ierasts piedalījās vairāk nekā 1000 pārstāvju no 80 pasaules valstīm tai skaitā arī Latvijas. Latvijas pārstāvniecību izstādē ar nacionālo stendu un tūrisma saukli “Latvia. Best Enjoyed Slowly” (tulk. Iepazīsti Latviju nesteidzoties) organizēja un nodrošināja Latvijas invenstīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Latgales tūrisma asociāciju “Ezerzeme”.

Pārstāvēt Latgali uz Somiju devās Līvānu novada domes Latgales mākslas un amatniecības centra kultūras tūrisma organizatore Sanita Pinupe un Daugavpils novada pašvaldības aģentūras “TAKA” pārstāve Diāna Timošenko. Latgales stendā piedalījās arī Daugavpils Marka Rotko mākslas centra speciālisti, Somu tūristiem stāstot par iespēju apmeklēt mākslas centru.

Izstādes apmeklētāji tika iepazīstināti ar Latgalē un Līvānos piedāvātajām tūrisma iespējām, kuras aicina izbaudīt gan dabu, aktīvo atpūtu, vēsturisko mantojumu, amatu tradīcijas vai baudīt neierobežotu kultūras aktivitāšu klāstu. Lai pārrunātu tūrisma aktualitātes un sadarbības iespējas Skandināvijas tūristu iesaistē, visi Latvijas pārstāvji tikās ar Latvijas vēstnieku Somijā Uģi Bambi, kurš tika iepazīstināts ar apskates objektiem Līvānu novadā un uzdāvināts Stikla pūšanas darbnīcā tapušais putniņš.

Atskatoties uz izstādē paveikto un pieredzēto var secināt, ka interese par Latviju ir ļoti augsta, iespējams, tas ir arī tāpēc, ka šobrīd Baltijas valstu reģions ir izvirzīts kā viens no labvēlīgākajiem Eiropas reģioniem. Aizvien vairāk parādās interese arī par mazākām Latvijas pilsētām, tai skaitā arī Latgales reģionu, Līvānu novadu, kas aizvien vairāk attīstās un saviem apmeklētājiem spēj piedāvāt izbaudīt gan dabu, aktīvo atpūtu, vēsturisko mantojumu, amatu tradīcijas vai baudīt neierobežotu kultūras aktivitāšu klāstu.

Uz foto:

  • LMAC kultūras tūrisma organizatore Sanita Pinupe darba procesā;
  • (no kreisās) Diāna Timošenko (Daugavpils novada pašvaldības aģentūras “TAKA” pārstāve), Sanita Pinupe (Latgales mākslas un amatniecības centra kultūras tūrisma organizatore).

Lielāko pasākumu plāns Ludzas novadā 2024

Lielākie gaidāmie pasākumi 2024. gada: 18. maijs              Eiropas muzeju nakts Ludzas Novadpētniecības muzejā; 22. jūnijs              Lielais latgaļu tirgus

Pārgājiens “Iepazīsti Zilupi”

Ludzas novada tūrisma centrs 24.februārī aicina doties ziemas izskaņu pārgājienā iepazīt Zilupes pilsētu un šīs puses darbīgos cilvēkus.  Pārgājienu sāksim pie Zilupes dzelzceļa stacijas ar nelielu ieskatu Zilupes pilsētas vēsturē un tās