Latgale piedalījās Nīderlandes lielākajā starptautiskajā tūrisma izstādē “Vakantiebeurs”

 

No 10. līdz 15.janvārīm  Utrehtā  norisinājās starptautiskā tūrisma izstāde  “Vakantiebeurs” – viena no vadošākajā izstādēm Eiropā un lielākā Nīderlandē, kurā jau vairākus gadus tiek popularizēta arī Latgale. Šogad gaumīgajā un profesionāli veidotajā Latvijas nacionālajā stendā nīderlandiešus Latgales vārdā uzrunāja Līga Kondrāte (Ludzas TIC) un Inese Martinkus Preiļu novada TIC, kā arī Daugavpils Marka Rotko mākslas centra pārstāvji Māris Čačka un Inita Paegle.

 

Nīderlandieši, kas apmeklēja Latvijas stendu, bija ļoti atvērti, aktīvi, ar interesi uzklausīja informāciju par Latgales tūrisma piedāvājumu. Bija patīkami dzirdēt, ka nīderlandiešiem nav svešs Marka Rotko vārds. Lielākā daļa nīderlandiešu, tāpat kā citi eiropieši, ir Baltijas valstu apceļotāji. Vairākkārt apmeklētāji atzina, ka jau ir bijuši Rīgā, kas viņos radījusi pozitīvas emocijas, un ir gatavi apceļot arī Latvijas reģionus. Savukārt Latgales reģionam ir liels potenciāls, kas šķita ļoti pievilcīga un nākotnē varētu piesaistīt Nīderlandes tūristus.

 

Nīderlandieši ir ceļotāji, kas visbiežāk pārvietojas ar kemperiem. Iecienīts ceļojuma maršruts Baltijas sasniegšanai ir prāmis, kas no Ķīles dodas uz Klaipēdu, un tālāk sākas Baltijas valstu apceļošana. Savukārt, ja ceļojumam izvēlēta avio satiksme, tad priekšroka tiek dota auto nomas pakalpojumiem. Ne mazums nīderlandiešu ir aktīvi ceļotāji, un nereti pārvietojas ar velosipēdiem, tāpēc bija interese arī par velo maršrutiem. Nīderlandiešus var raksturot arī kā dabas tūrisma piekritējus, jo daba, it īpaši meži, kuru šajā valstī ir ļoti maz, tiek augstu vērtēti. Tāpēc Latgalei šajā tūrisma veidā ir konkurētspējīgi piedāvājumi, ar kuriem tā var palielināt Nīderlandes tūristu plūsmu, kurai ir tendence ar katru gadu pieaugt.

 

Nīderlandieši izrādīja interesi par kultūras tūrismu, konkrēti, mākslu, amatniecību, oriģinālām dizaina lietām, meistaru un amatnieku darinājumiem. Un tieši Latgale ir tā vieta, kur šīs lietas var ne tikai aplūkot, izzināt to tapšanas procesu, bet arī par iegādāties par ļoti pieņemamām cenām.

 

10.janvārī Latvijas nacionālo stendu apmeklēja Latvijas vēstniece Nīderlandē Ilze Rūse un tikās ar Latvijas delegāciju. Vēstniece atzinīgi izteicās par Latvijas nacionālā stenda teicamo vizuālo veidolu un profesionāli organizēto tūrisma galamērķa pārstāvniecību.  Tūrisma pārstāvji  tika uzaicināti   apmeklēt Latvijas vēstniecību Nīderlandē, kas atrodas Hāgā. Tikšanās  laikā   Latvijas pārstāvji tika iepazīstināti ar Nīderlandes tūrisma tirgus īpatnībām, aktuālajām tendencēm un sociālo mediju izmantošanas potenciālu Latvijas ienākošā tūrisma veicināšanai. Latgalieši ieguva vairākus vērtīgus sadarbības kontaktus turpmākajam darbam Nīderlandes ceļotāju veiksmīgākai piesaistei.

 

Nīderlandes lielāko starptautisko tūrisma izstādi “Vakantiebeurs” katru gadu apmeklē ap 100 000 interesentu. Latgales reģiona dalība izstādē tika organizēta ar LIAA, Latgales pašvaldību un Latgales Tūrisma asociācijas “Ezerzeme” atbalstu. Līguma numurs SKV-TL-2016/29.

 

Informācija:

Latgales Tūrisma asociācijas “Ezerzeme”

+371 29467925

[email protected]

 

Preses relīze

 

Lielais Latgaļu tirgus

Lielais latgaļu tirgus ir sagaidījis to brīdi, kad 22. jūnijā tas atgriezīsies savā vēsturiskajā norises vietā- Ludzas pilskalnā pašā vecpilsētas sirdī! Saulgriežu pasākums noritēs no plkst. 9:00 līdz 14:00 un pulcinās lielu skaitu amata meistaru un

Dārzu diena Ludzas novadā

14.jūnijā plkst. 18:00 Ludzas novada TIC sadarbībā ar Elvīras Rimicānes Pušmucovas ciemata mājas dārzu aicina uz Dārzu dienas pasākumu. Programmā mainīgā iegribu dārza apskate, neierasti stāsti par ziediem. Noskaņai saksofona

Atpūta uz ūdens Ludzas novadā

Latgales apceļošana vasaras sezonā nav iedomājama bez atpūtas pie ūdens. Ludzas novads ir bagāts ar ūdens tilpnēm un pati senā pērle Ludza ir ieskauta pieciem ezeriem. Aicinām ielūkoties zemāk apkopotajā