Jura dīna Ludzas novadā

Ūsiņi jeb Ūsiņa diena ir seni latviešu pavasara svētki, kas sakrīt ar kristīgās baznīcas dienu par godu Svētajam Jurim, kas ir 23. aprīlis. Kad šī diena bija aizvadīta, senlatvieši pirmo reizi pēc garās ziemas ganībās laida lopus. Ūsiņš latviešu tautas tradīcijās tiek daudzināts kā zirgu patrons.

Lai izzinātu senlatviešu tradīcijas tiekamies 23. aprīlī plkst. 18.00 pie Felicianovas Sporta halles. Atsauksim atmiņā senos šīs dienas ticējumus un ieražas, ar vingru dejas soli priecēs sieviešu deju kopa ,,EversS”. Savukārt rikšotāju braucēju sporta kluba “Pegazs” vadītāja Sandra Soikāne dalīsies zirgkopes pieredzē un varēsim kopīgi piedalīties neparastā aktivitātē- pavadīsim zirgus pieguļā. Dienas noslēgumā gatavosim tradicionālo ēdienu uz ugunskura- pentāgu vai pantāgu. Turpinājumā dziesmota vakarēšana kopā ar folkloras kopu “Iļža”.

Uz pasākumu tiek gaidīti labā noskaņojumā un līdzdarboties griboši visa gada gājuma ļaudis ar tās dienas laika apstākļiem piemērotiem apaviem pieguļā iešanai.

Pasākums tapis sadarbībā ar rikšotāju braucēju sporta klubu “Pegazs”, Ciblas tautas namu un Ludzas novada tūrisma centru.

 

Pārgājiens “Iepazīsti Zilupi”

Ludzas novada tūrisma centrs 24.februārī aicina doties ziemas izskaņu pārgājienā iepazīt Zilupes pilsētu un šīs puses darbīgos cilvēkus.  Pārgājienu sāksim pie Zilupes dzelzceļa stacijas ar nelielu ieskatu Zilupes pilsētas vēsturē un tās

Baudi ziemu Ziemeļlatgalē 17. un 18. februārī

Jau devīto gadu pēc kārtas Balvu un Ludzas novadu tūrisma speciālisti un uzņēmēji ir sagatavojuši brīvdienu piedāvājumu visai ģimenei “Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē”, kas šogad būs norisināsies 17. un 18. februārī