Izstāde “Lobs ar lobu sasatyka” atceļojusi uz Kārsavu

No 8. līdz 18.jūnijam Kārsavas kultūrvēstures centrs “Līču mājas” piedāvā apmeklēt izstādi “Lobs ar lobu sasatyka”. Būs apskatāmas Ivetas Seimanovas darinātās lelles etnogrāfiskos tautas tērpos un Ludzas Amatnieku centra tautas tērpu kolekcija.

  • 8.jūnijā plkst. 15.00 notiks izstādes atklāšana un tikšanās ar Ludzas Amatnieku centra pārstāvjiem, kuri pastāstīs par arheoloģiskajiem un etnogrāfiskajiem tautas tērpiem.
  • Izstādes noslēgumā, 18.jūnijā plkst. 14.00 izzinošā sarunā par tautas tērpu valkāšanas kultūru varēs piedalīties kopā ar kolekcijas autori Ivetu Seimanovu.

 

Pateicoties biedrības “Latgales etnogrāfiskā vēstniecība” vadītājas Iveta Seimanovas iniciatīvai, ir radīta jauna, nozīmīga tautastērpu kolekcija, kura šobrīd jau ir bijusi Rēzeknē, Preiļos, Daugavpilī un tagad būs arī Kārsavā. Vēlāk tā dodas arī uz Lietuvu, Igauni un citām tālākām valstīm. Iveta atklāj, ka šobrīd plānojas arī fotoprojekts, kurā piedalīsies ne vien mazā lelle, bet arī cilvēks tādā pat taututērpā.

Kab vierteibys napagaistu – kolekceja “Lobs ar lobu sasatyka” (+FOTO)

Pārgājiens “Iepazīsti Zilupi”

Ludzas novada tūrisma centrs 24.februārī aicina doties ziemas izskaņu pārgājienā iepazīt Zilupes pilsētu un šīs puses darbīgos cilvēkus.  Pārgājienu sāksim pie Zilupes dzelzceļa stacijas ar nelielu ieskatu Zilupes pilsētas vēsturē un tās

Baudi ziemu Ziemeļlatgalē 17. un 18. februārī

Jau devīto gadu pēc kārtas Balvu un Ludzas novadu tūrisma speciālisti un uzņēmēji ir sagatavojuši brīvdienu piedāvājumu visai ģimenei “Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē”, kas šogad būs norisināsies 17. un 18. februārī