Izstāde “Lobs ar lobu sasatyka” atceļojusi uz Kārsavu

No 8. līdz 18.jūnijam Kārsavas kultūrvēstures centrs “Līču mājas” piedāvā apmeklēt izstādi “Lobs ar lobu sasatyka”. Būs apskatāmas Ivetas Seimanovas darinātās lelles etnogrāfiskos tautas tērpos un Ludzas Amatnieku centra tautas tērpu kolekcija.

  • 8.jūnijā plkst. 15.00 notiks izstādes atklāšana un tikšanās ar Ludzas Amatnieku centra pārstāvjiem, kuri pastāstīs par arheoloģiskajiem un etnogrāfiskajiem tautas tērpiem.
  • Izstādes noslēgumā, 18.jūnijā plkst. 14.00 izzinošā sarunā par tautas tērpu valkāšanas kultūru varēs piedalīties kopā ar kolekcijas autori Ivetu Seimanovu.

 

Pateicoties biedrības “Latgales etnogrāfiskā vēstniecība” vadītājas Iveta Seimanovas iniciatīvai, ir radīta jauna, nozīmīga tautastērpu kolekcija, kura šobrīd jau ir bijusi Rēzeknē, Preiļos, Daugavpilī un tagad būs arī Kārsavā. Vēlāk tā dodas arī uz Lietuvu, Igauni un citām tālākām valstīm. Iveta atklāj, ka šobrīd plānojas arī fotoprojekts, kurā piedalīsies ne vien mazā lelle, bet arī cilvēks tādā pat taututērpā.

Kab vierteibys napagaistu – kolekceja “Lobs ar lobu sasatyka” (+FOTO)

Naktstauriņu vērošana Grebļukalnā

Jau sesto gadu visi tiek aicināti uz naktstauriņu vērošanu dabas liegumā “Grebļukalns”. Šī ir lielākā tauriņu populācijas vieta Baltijas valstīs. Pateicoties tveicīgajam laikam, pasākuma apmeklētāji varēja novērot lielāku tauriņu daudzveidību

Pludmales un atpūtas vietas Ludzas novadā

Labākais ko darīt šādā karstā laikā ir izbaudīt ūdens priekus! Esam apkopojuši Ludzas novada publiskās un maksas pludmales, ūdens atpūtas vietas, naktsmītnes uz ūdens un inventāra nomas vietas ūdens priekiem