Izstāde “Lobs ar lobu sasatyka” atceļojusi uz Kārsavu

No 8. līdz 18.jūnijam Kārsavas kultūrvēstures centrs “Līču mājas” piedāvā apmeklēt izstādi “Lobs ar lobu sasatyka”. Būs apskatāmas Ivetas Seimanovas darinātās lelles etnogrāfiskos tautas tērpos un Ludzas Amatnieku centra tautas tērpu kolekcija.

  • 8.jūnijā plkst. 15.00 notiks izstādes atklāšana un tikšanās ar Ludzas Amatnieku centra pārstāvjiem, kuri pastāstīs par arheoloģiskajiem un etnogrāfiskajiem tautas tērpiem.
  • Izstādes noslēgumā, 18.jūnijā plkst. 14.00 izzinošā sarunā par tautas tērpu valkāšanas kultūru varēs piedalīties kopā ar kolekcijas autori Ivetu Seimanovu.

 

Pateicoties biedrības “Latgales etnogrāfiskā vēstniecība” vadītājas Iveta Seimanovas iniciatīvai, ir radīta jauna, nozīmīga tautastērpu kolekcija, kura šobrīd jau ir bijusi Rēzeknē, Preiļos, Daugavpilī un tagad būs arī Kārsavā. Vēlāk tā dodas arī uz Lietuvu, Igauni un citām tālākām valstīm. Iveta atklāj, ka šobrīd plānojas arī fotoprojekts, kurā piedalīsies ne vien mazā lelle, bet arī cilvēks tādā pat taututērpā.

Kab vierteibys napagaistu – kolekceja “Lobs ar lobu sasatyka” (+FOTO)

Zināmi Latgales Tūrisma balvas 2022 saņēmēji

2022. gada 01. decembrī Aglonas Radošo industriju centrā (Aglonas RIC) Aglonā Latgales Tūrisma konferencē un Tūrisma gada balvu pasniegšanā satikās Latvijas un Latgales tūrisma profesionāļi. Šogad Latgales Tūrisma konference un

Ziemas saulgriežu tirdziņi Ludzas novadā

Decembra mēneša izskaņa ir piepildīta ar svētku gaidīšanas, ģimeniskuma un gaišuma sajūtām. Lai šis laiks kļūtu vēl interesantāks visai ģimenei, tad aicinām jūs apmeklēt kādu no Ludzas novadā rīkotajām Ziemassvētku