Iepazīsti tauriņu pasauli dabas liegumā „Gebļukalns”!

Biedrība KIRA, projekta “Apzinies. Atbalsti. Attīsties. A3 “ ietvaros, kopā ar ilggadējiem sadarbības partneriem un atbalstītājiem , aicina apmeklēt Tauriņu nakti Grebļu kalnā, kas šogad norisināsies jau septīto reizi ierastajā atpūtas vietā pie Šešku ezera, Pasienes pagastā, Ludzas novadā 15. jūlijā.

Uzmanību! Pasākuma vieta atrodas pierobežas joslā, tas nozīmē, ka apmeklētājiem jāņem līdzi personu apliecinošs dokuments (derīga pase vai ID karte) un laicīgi pieteikta caurlaide, ar norādi “Tauriņu nakts apmeklējums “ 15.07-16.07.23. Ārkārtas stāvokļa apstākļos citā laikā un citam apmeklējuma mērķim ( piem. Tūrisms) Grebļukalns ir slēgts.
Dabas liegums “Grebļukalns” ir ar īpatnēju klimatu un augu valsti. Te atrodas lielākā tauriņu populācijas vieta Baltijas valstīs (ap 1500 sugu), 80% no tiem ir nakts tauriņi. Tepat atrodas arī garākā osu grēda, kas ir 5,4 km gara. Lai saglabātu vietas unikalitāti, tikai vienreiz gadā aicinām ciemos pie tauriņiem.
No plkst. 23.00 galvenie pasākuma dalībnieki būs kukaiņi, īpaši naktstauriņi, galvenie stāstnieki – Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki, savukārt klausītāju un dalībnieku lomā var iejusties ikviens pasākuma apmeklētājs.

Tauriņu pievilināšanai tiks izmantotas gaismas lampas un par katru pievilināto naktstauriņu sugu stāstīs Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieks, entomologs un tauriņu pētnieks Guntis Akmentiņš. Uz gaismas apspīdēta ekrāna vairāku stundu garumā varēs apskatīt un iepazīt naktī aktīvās sugas, uzzināt svarīgāko par tauriņu sugām, dzīvesveidu un aizsardzību.
Turpat norisināsies cienāšanās ar zāļu tējām, naksnīga pastaiga pa osu.
No plkst. 2.00 – nakts pārgājiens pierobežā 2,5 kilometru garumā.

Apmeklētāji tiek aicināti saģērbties atbilstoši laika apstākļiem un paņemt līdzi visu savai labsajūtai nepieciešamo (pledu, pretinsektu līdzekli, lukturīti, sēdvirsmu utt.). Aptuvenais pasākuma ilgums – līdz plkst.3.00 rītā, bet interesenti var pievienoties jebkurā laika posmā.
No Ludzas pasākuma apmeklētājiem tiks organizēts autobuss ar pieturām Briģos un Zilupē vai kādā citā vietā pa ceļam, ja būsiet laicīgi informējis organizatorus. Pieteikšanās braucienam ar autobusu pie Natālijas Losānes pa tālr 29372738. Vietu skaits limitēts. Izbraukšana no Ludzas BJC, Tirgus ielā 22, 15 jūlijā plkst 21.30.
Pasākums notiks jebkuros laika apstākļos.

Iepriekšēja pieteikšanās pasākumam pa tālr. 28656530 vai [email protected]

Informāciju sagatavoja:
Ilggadējā pasākuma organizatore Ilga Ivanova

Eversmuižas svētki 20.jūlijs

Eversmuiža , kas atrodas skaistā vietā, gleznainās Ilžas upes krastos, viena no dažām cietokšņa tipa muižām Latvijā ,ar bagātu vēsturi, aicina ciemos nākamo sestdien, 20.jūlijā plkst. 17.00. Eversmuižas svētki tiek