Iepazīsti senāko Latvijas pilsētu: 5 vietas Ludzā, kas neatstās tevi vienaldzīgu

Ludza ir senākā Latvijas pilsēta, kas atrodas mūsu valsts austrumu daļā – Latgalē. Šī pilsēta piedāvā daudz interesantu apskates vietu – ierodoties Ludzā, ikvienam ir iespēja baudīt pilsētas vēsturisko un kultūras mantojumu, kā arī izpētīt dažādus dabas objektus.
Lai Ludzas un tās apkārtnes izpēte kļūtu ne tikai par patīkamu braucienu un apskates objektu apmeklēšanu, bet par īstu piedzīvojumu draugu, ģimenes vai kolēģu lokā, izmanto lielisku iespēju – Roadgames orientēšanās spēles. Neatkarīgi no tā, vai tavs mērķis ir nedēļas nogales izbraucieni vai saliedēšanās pasākumi, Roadgames spēļu maršruti ļaus tev baudīt atpūtu vienlaikus gūstot arī vērtīgas zināšanas par reģionu.


Piedāvājam iepazīt 5 interesantākās apskates vietas Ludzā, kas ļaus tuvāk iepazīties ar šo burvīgo Latgales pilsētu. Šīs apskates vietas atradīsi Roadgames orientēšanās spēlē “Ludza”!

Ludzas pilsētas vēsturiskais centrs
Ludzas pilsētas vēsturiskais centrs ir īsta vēsturiskās bagātības pērle, kas sniedz iespēju iepazīt dažādus pilsētas un reģiona kultūras un vēstures objektus. Apskatot Ludzas pilsētas vēsturisko centru, tu varēsi izbaudīt īpašu atmosfēru, pastaigājoties pa šaurajām ieliņām un iepazīstot dažādus arhitektūras pieminekļus, piemēram, 19. gs. koka un ķieģeļu vienstāvu un divstāvu ēkas, kā arī apmeklējot Ludzas Amatnieku centru, iepazīstot latgaļu amatniecību un tradīcijas.


Ludzas viduslaiku pilsdrupas
Ludzas viduslaiku pilsdrupas aizraus ar savu noslēpumaino un vēsturisko vērtību. Vācu krustneši cēla vareno Ludzas pili 14. gadsimtā no pelēkiem laukakmeņiem un sarkaniem ķieģeļiem, lai nostiprinātu Livonijas austrumu robežas. Līdz mūsdienām ir saglabājušās kādreiz varenās pils drupas – divas sienas no torņa un pils ārsiena, kas ir kļuvušas par ļoti iecienītu atpūtas vietu gan iedzīvotāju, gan pilsētas viesu vidū, no kuras paveras brīnišķīga pilsētas panorāma.

Ludzas pilsētas parks
Ludzas pilsētas parks – zaļa oāze pilsētas sirdī, kas aizrauj ar savu gleznaino ainavu un atpūtas iespējām. Ludzas pilsētas parks ir iecienīts galamērķis gan vietējiem iedzīvotājiem, gan apmeklētājiem, kuri vēlas izbaudīt dabu un rast mieru no ikdienas steigas. Parkā ir gan brīvdabas estrāde, kas vasarā pulcē cilvēkus dažādu kultūras pasākumu laikā, gan bērnu rotaļu laukums, gan īpašais jaunlaulāto soliņš. Ludzas pilsētas parks var lepoties ar burvīgu strūklaku, kas vakarā un nakts laikā tiek izgaismota, tādējādi priecējot pilsētas iedzīvotājus un viesus ar savu romantisko noskaņu. Savukārt pie Ludzas pilsētas parka dīķa atrodamas krāšņas puķu kompozīcijas – vardes –, un parkā kopumā atrodami arī citi objekti, kas ļaus nesteidzīgi baudīt atpūtu un priecāties par skaisto apkārtni.


Ludzas katoļu baznīca
Ludzas katoļu baznīca (Ludzas Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīca) ir ne tikai reliģiskas nozīmes, bet arī kultūras un vēsturiskā mantojuma objekts. Baznīcas iekštelpas rotā gleznas, vitrāžas un koka skulptūras, kas rada garīgu un māksliniecisku atmosfēru. Ludzas katoļu baznīcai ir sena vēsture, taču atjaunotā baznīca savas durvis vēra 1995. gadā.

Mazais Ludzas ezers
Dabas baudītājiem noteikti patiks Mazais Ludzas ezers, kura krastos ir izveidotas vairākas atpūtas vietas un labiekārtota pludmale, kurā atrodas gan bērnu rotaļu laukums, gan futbola un volejbola laukumi, gan arī citas mierīgās vai aktīvās atpūtas iespējas. Tāpat šeit atrodas Latvijā garākais pontonu tilts (289 m), kas kalpos par nesteidzīgas pastaigas vietu, lai baudītu dabas skatus un ūdens tuvumu.

Ja vēlies iepazīt Latgali, noteikti ir vērts apmeklēt Ludzu, kas piedāvā daudzveidīgas atpūtas, vēsturiskās, garīgās un cita veida apskates vietas, kas noteikti neatstās tevi vienaldzīgu. Lejupielādē Roadgames spēli “Ludza” un dodies meklēt piedzīvojumus!

Informāciju sagatavoja

Annija Bičule

SIA “Roadgames” mārketinga komunikācijas vadītāja

Eversmuižas svētki 20.jūlijs

Eversmuiža , kas atrodas skaistā vietā, gleznainās Ilžas upes krastos, viena no dažām cietokšņa tipa muižām Latvijā ,ar bagātu vēsturi, aicina ciemos nākamo sestdien, 20.jūlijā plkst. 17.00. Eversmuižas svētki tiek