Ģimenes akcija “Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē”

Februāra trešajā nedēļas nogalē- 19. un 20. februārī,  Ziemeļlatgalē – Kārsavas apkārtnē, Balvu, Viļakas, Rugāju un Baltinavas pusē septīto gadu noritēs akcija visai ģimenei- “Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē”. Divu dienu garumā dažādos Ziemeļlatgales tūrisma objektos- kultūrvietās un dabā, tiks piedāvāta aktivitāšu programma, lai vietējiem iedzīvotājiem un reģiona viesiem piedāvātu apmeklēt Ziemeļlatgali arī ziemas sezonā.

Kārsavas apkārtnē šogad ir plaša programma abām akcijas dienām. Dabas saimniecībā “Ošumājas” sestdien un svētdien varēs baudīt pļavu tēju kopā ar Lordu un Grāfu un uzzināt kā ziemā klājas savvaļas zirgiem un spalvainajiem liellopiem. Sestdien no plkst. 10:00 līdz 16:00 kultūrvēstures centrs “Līču mājas” aicina apmeklēt pastāvīgo ekspozīciju, kas sniedz ieskatu Kārsavas un apkārtnes vēsturē un uzspēlet orientēšanās spēli “Izstaigā Kārsavu”. Mājas restorānā “Dzīles” savukārt būs sagatavotas gardas pusdienas līdzņemšanai. Saimniece Aina cienās ar kūpinātām cūkas ribiņām ar svaigiem kāpostu salātiem, baltmaizes ķieģelīti un desertā iebiezinātā piena kūku. Pusdienas jāpiesaka laicīgi, jo porciju skaits ir ierobežots. Atbildi uz jautājumu kāpēc Malnavā sanāk tik laba šmakovka jāmeklē “Latgolys šmakovkys” dedzinātavā gan sestdien, gan svētdien. Aicinām arī apmeklēt dabas vietas Kārsavas pusē- dabas parku “Numernes valnis” un aktīvās atpūtas parku “Zīdūņs”.

Pilna brīvdienu programma Ziemeļlatgalei ir apskatāma šeit, kā arī ērtākai brīvdienu plānošanai šeit ir atrodama karte ar aktivitāšu norises vietām.

Aicinām jūs savas brīvdienas iemūžināt un publicējot kādā no sociālajiem tīkliem (Facebook, Instagram) savas fotogrāfijas pievienot mirkļbirku #Ziemeļlatgale2022. Tiem, kuri būs radoši, sirsnīgi vai kā citādi interesanti izstāstījuši savu Ziemeļlatgales stāstu, mēs sarūpēsim dāvanas.

 

Pārgājiens “Iepazīsti Zilupi”

Ludzas novada tūrisma centrs 24.februārī aicina doties ziemas izskaņu pārgājienā iepazīt Zilupes pilsētu un šīs puses darbīgos cilvēkus.  Pārgājienu sāksim pie Zilupes dzelzceļa stacijas ar nelielu ieskatu Zilupes pilsētas vēsturē un tās

Baudi ziemu Ziemeļlatgalē 17. un 18. februārī

Jau devīto gadu pēc kārtas Balvu un Ludzas novadu tūrisma speciālisti un uzņēmēji ir sagatavojuši brīvdienu piedāvājumu visai ģimenei “Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē”, kas šogad būs norisināsies 17. un 18. februārī