Fonda “1836” rīkotā gājiena Kārsava-Ludza plāns 10.-11. jūnijā

FONDS „1836” AICINA PIEVIENOTIES TŪRISMA CEĻA VEIDOŠANĀ APKĀRT LATVIJAI, CEĻĀ NO KĀRSAVAS LĪDZ LUDZAI

Nedēļas nogalē – 10. un 11. jūnijā – notiks šī gada piektais fonda „1836” gājiens no Kārsavas līdz Ludzai. Pirmajā dienā gājiens sāksies Kārsavā un ir plānots noiet aptuveni 23 km. Ceļš gājējus vedīs caur Malnavu, kur izbaudīsim Latgales garšu. Dienas noslēgumā pie ugunskura vienosimies kopīgā dziesmā Mērdzenes estrādē. Savukārt svētdien, dodoties līdz Ludzai 19 km garā gājienā, pārliecināsimies par to, kādēļ Latgale tiek dēvēta par zilo ezeru zemi. Kā jau tradīcija gājiena noslēgumā plkst. 18:36 Ludzas pilskalnā izskanēs fonda „1836” un draugu koncerts, uz kuru ir mīļi aicināts ikviens!

 

Piektdiena, 9. jūnijs

Ir iespēja pieteikties nakšņošanai piektdienas vakarā Kārsavas vidusskolā. (Kārsava, Vienības iela 101) Ierašanās no plkst. 21:00. Brokastis katrs nodrošina pats.

Sestdiena, 10. jūnijs

Pulcēsimies gājienam sākot ar plkst. 9:30 Kārsavas parkā pie strūklakas (Sporta un Vienības ielas krustojumā)

https://drive.google.com/open?id=1lZTTEEtcsR21-S16iA1nfvwZbpc&usp=sharing

Automašīnas iespējams atstāt vietās, kas norādītas kartē, šoferus sestdienas vakarā līdz tām nogādās noorganizēts autobuss.

Plkst. 10:00 organizatoru uzrunas, tiek izklāstīts gājiena plāns, kopdziesma un došanās ceļā. Dienā plānots noiet aptuveni 23 kilometrus.

Pirms uzsākt ceļu viesosimies pie koktēlnieka Antona Rancāna. Būs iespēja apskatīt un iegādāties viņa darinātās Latvju koka zīmes.

Ceļš gājējus vedīs caur Malnavu, kur viesosimies „Dzīļu maiznīcā”, degustēsim maizīti un baudīsim saimnieces viesmīlību. Apskatīsim nostāstiem apvīto Malnavas muižu un iegriezīsimies uz ekskursiju „Latgolys šmakovkys” dedzinātavā.

Ceļa 13. kilometrā kopīga pusdienu pauze Straujā, katrs nodrošina sev pats.

Kitkovā gājējus ciemos gaidīs zemnieku saimniecības „Kramiņi” saimnieki.

Plkst. 19:00 šoferi tiek aizvesti uz Kārsavu pēc automašīnām.

Plkst. 20:00 vakariņas. Jāņem līdzi savi trauciņi – šķīvi, krūzi, karoti un dakšiņu.

Nakšņošana – Mērdzenes pamatskolā. Gulēšana paredzēta uz grīdas, līdz ar to katram pašam jānodrošina viss, kas nepieciešams – matracīši, guļammaisi, utt.

Vakara noslēgumā sadziedāšanās pie ugunskura Mērdzenes estrādē.

Svētdiena, 11. jūnijs

Plkst. 08:00 šoferi aizved automašīnas uz finiša punktu un tiek atvesti atpakaļ uz brokastīm, lai kopīgi dotos pārgājienā. Tiem, kas pievienosies otrās dienas gājienam, pulcēšanās vieta plkst. 8:20 pie Ludzas TIC, Baznīcas ielā 42.

Plkst. 9:00 brokastis. Jāņem līdzi savi trauciņi – šķīvi, krūzi, karoti un dakšiņu.

Plkst. 10:00 došanās uz Ludzu – dienā plānots noiet aptuveni 19 km.

Pa ceļam pusdienu pauze Blontos ar savām līdzpaņemtajām maizītēm.

Pateicoties Ludzas novada atbalstam un viesmīlībai, gājējiem būs iespēja apskatīt nozīmīgākos Ludzas tūrisma objektus, kuri būs atvērti un pieejami apskatei bez maksas.

Ienākot pilsētā, ceļa labajā pusē atrodas Ludzas Novadpētniecības muzejs, kuru gājēji varēs apmeklēt laika posmā no 15:00-17:00.

Iepriekš piesakoties, sākot ar plkst. 16:00 Ludzas „Latgaļu Kukņā” (Tālavijas iela 28) gājēji varēs mieloties ar putru.

Pretī „Latgaļu Kukņai” atrodas Latgales amatnieku centrs, kurā gājēji ir mīļi aicināti iegriesties uz nelielu ekskursiju. 3 minūšu gājienā no Latgaļu Kukņas atrodas Ludzas Lielā sinagoga, tā būs atvērta laika posmā no 16:00 līdz 18:00. Šajā laikā arī būs atvērta apskatei Ludzas Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīca, kas atrodas pilskalnā.

Plkst. 17:30 1836 ceļa staba ierakšana pie Ludzas TIC, Baznīcas ielā 42.

Plkst. 18:36 koncerts Ludzas pilskalnā, lietainu laika apstākļu gadījumā Ludzas Kultūras Namā.

Plkst. 21:00 došanās mājup. Būs iespēja pārnakšnot savās līdzpaņemtajās teltīs pilskalnā.

Lūgums apstiprināt savu dalību, aizpildot anketuhttps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSftGY4sRZCoX1HZ3-kWNpTcahh0B-7vVHxR459DE5Kh6jl1PA/viewform?c=0&w=1

Gājiena dalībniekiem līdzi jābūt personas apliecinošam dokumentam (pasei vai ID).

Divu dienu ceļa maršruts:

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1g7WFJ-b7LjEF6jUbiSMR22n7FSk&usp=sharing

Papildu informācijai: Aija Bernāte, tālr. nr. 26354241

Lielāko pasākumu plāns Ludzas novadā 2024

Lielākie gaidāmie pasākumi 2024. gada: 18. maijs              Eiropas muzeju nakts Ludzas Novadpētniecības muzejā; 22. jūnijs              Lielais latgaļu tirgus

Pārgājiens “Iepazīsti Zilupi”

Ludzas novada tūrisma centrs 24.februārī aicina doties ziemas izskaņu pārgājienā iepazīt Zilupes pilsētu un šīs puses darbīgos cilvēkus.  Pārgājienu sāksim pie Zilupes dzelzceļa stacijas ar nelielu ieskatu Zilupes pilsētas vēsturē un tās