30. septembrī Eversmuižas parkā notiks koku stādīšanas talka

Arī šogad Ludzas novada pašvaldība piedalās Latvijas Pašvaldību savienības koordinētajā projektā “Meža dienas 2022”, ko finansē Meža attīstības fonds. Projekta moto: „Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu tās ainavu!”. 30. septembrī plkst. 10.00 Eversmuižas parkā, Ciblā, norisināsies koku stādīšanas talka. Tās laikā plānots iestādīt 24 dažādus koku stādus – ozolus, parastās un platlapu liepas.

Tāpat parka labiekārtošanas darbu ietvaros norisināsies informatīva lekcija “Ainavu veidošana un koku nozīme”, VAS “Valsts Meži” pārstāvji stāstīs par Latvijai tipiskāko unikālo dabas un kultūrvēsturisko ainavu saglabāšanu, kas veido priekšnoteikumus iedzīvotāju dzīves kvalitātes un bioloģiskās daudzveidības uzlabošanai. Tāpat, klātesošos informēs par Eversmuižas parkā augošajiem kokiem un krūmiem un to daudzveidību.

Eversmuižas parka centrā ir 1680. gadā klasicisma stilā celtā muižkunga māja. Muižas parku ieskauj mūra žogs. Gar parku ir izveidota dabas taka. Pašvaldība uztur parku, tajā ir iestādīti 100-gades ozoli, šķeltlapu liepas, sarkanās kļavas u.c..

Ikviens novada iedzīvotājs aicināts pievienoties koku stādīšanas talkai, tās laikā ne vien labiekārtosim un papildināsim muižas parka ainavu, bet arī uzzināsim, kā pareizi iestādīt kokus, kā tos kopt un rūpēties par tiem.

Līdz šim projekta “Meža dienas” ietvaros tika stādīti koki, krūmi un dažādi ziedu stādi Gaismas dārzā, Ludzā.

Pasākums tiks filmēts un fotografēts, pasākuma laikā iegūtie video un foto materiāli var tikt izmantoti publicitātes vajadzībām.

Informāciju sagatavoja Jana Dukaļska, Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Tūrisma sezonas atklāšanas velobrauciens Ciblā

5. maijā Ludzas novada tūrisma centrs aicina uz aktīvās tūrisma sezonas atklāšanas velobraucienu pa marķētu velomaršrutu Nr. 792 “Cibla un apkārtne”. 22 km garais velomaršruts izved cauri Ciblas un Felicianovas ciemiem,

Lielāko pasākumu plāns Ludzas novadā 2024

Lielākie gaidāmie pasākumi 2024. gada: 18. maijs              Eiropas muzeju nakts Ludzas Novadpētniecības muzejā; 22. jūnijs              Lielais latgaļu tirgus

Pārgājiens “Iepazīsti Zilupi”

Ludzas novada tūrisma centrs 24.februārī aicina doties ziemas izskaņu pārgājienā iepazīt Zilupes pilsētu un šīs puses darbīgos cilvēkus.  Pārgājienu sāksim pie Zilupes dzelzceļa stacijas ar nelielu ieskatu Zilupes pilsētas vēsturē un tās