Eiropas Kultūras mantojuma dienas Ludzas novadā

18. septembrī gaidām jūs Ludzas novadā. Piedāvājam plašu programmu visai ģimenei nu jau sestajā tematiskajā dienā, kas šajā mēnesī nebūs vienīgā. Šoreiz tā ir veltīta dzelzceļa tēmai un sakrīt ar Eiropas kultūras mantojuma dienām.

Septembrī aprit 120 gadi, kopš atklāta regulāra kustība dzelzceļa līnijas Vindava –Ribinska, posmā no Maskavas līdz Krustpilij. Ludzas novadā tā savieno Zilupes, Briģu, Nerzas, Istalsnas, Ludzas, Cirmas stacijas.

Aicinām piedzīvot braucienu vilcienā, un tas arī ļoti atvieglos visa piedāvājuma izbaudīšanu. Patīkamāku to darīs 50 %  atlaide   AS “Pasažieru vilciens” pilnas cenas braukšanas  biļetēm reisos Nr. 806 Rīga ( 9.31) – Zilupe (14.09) un Nr. 805 Zilupe ( 15.05) – Rīga ( 19.30) posmā Cirma – Zilupe – Cirma. Izaicinājums noteikti būs ļoti precīza visu aktivitāšu norises laika ievērošana, jo vilciens taču negaida!

Ceļojumu sāksim ar pulcēšanos laukumā pie Ludzas dzelzceļa stacijas. Pēc Eiropas kultūras mantojuma dienas, svinīgās atklāšanas lustes sāks Isnaudas amatierteātris.

Turpinājumā, vilciena Rīga – Zilupe svinīgā sagaidīšana ar pūtēju orķestri “Ludza” un brauciens uz Zilupi. Tikai braucot vilcienā, uzmanīgi veroties ainavā, iespējams, izdosies pamanīt kādreizējo, bet šobrīd slēgto, dzelzceļa staciju – Zvirgzdenes, Isnaudas, Ozolkalna – vietas. Uz turieni diemžēl vairs neved ne iebraukti ceļi, ne iemītas stigas. Bijušo staciju vietas iezīmēs plāksnes  ar uzrakstu. Būs jāmēģina tās ieraudzīt.

Vilcienā tiks dalītas aktivitāšu kartes, lai uzzinātu, uz kuru aktivitāšu zonu Zilupes dzelzceļa stacijas teritorijā doties.

Zilupes DzRKP piedāvās ieskatu robežstacijas attīstībā un mūsdienu aprīkojuma demonstrējumus. Lauku labumu tirdziņā varēs iegādāties vietējos ražojumus. Dzelzceļa stacijā varēs aplūkot vēstures izstādi un ielūkoties, kā izskatās vadības pults. Bērnus priecēs jautrā šķēršļu josla un vizināšanās zirgu pajūgā. Piecdesmit deviņās minūtēs jāpiedzīvo iespējami daudz un jāpaspēj iekāpt vilcienā uz mājām.

Spēsiet? Tad mēs jūs gaidīsim!

EIROPAS KULTŪRAS MANTOJUMA DIENAS PROGRAMMA

 

Informāciju sagatavoja:

Ilga Ivanova

Ludzas novada pašvaldības tūrisma organizatore

Piedzīvo Gājēju dienu Ezertakā

Šī gada silto sezonu sagaidām aktīvā ritmā un aicinām uz nākamo tematisko dienu- Gājēju dienu, kas noritēs 29. maijā. Šī diena būs īpaša ne tikai ar to, ka dosimies 25

Muzeju nakts Ludzas novadā

Akcija Muzeju nakts atgriežas klātienē pēc divu gadu pauzes un 14. maijā ar plašu programmu muzeji un kultūrvietas visā Latvijā gaida savus apmeklētājus. Eiropas „Muzeju nakts” ir starptautisks muzeju pasākums,

Laivošanas sezonas atklāšana

23. aprīlī “Atpūta Ludzā” rīko laivu braucienu. Pieteikties var pa vienam, kā arī draugu kompānijas. Maksimālais cilvēku skaits 42 personas. Maršruts paredzēts arī bērniem. Līdzi ņemam savus groziņus, lai pieturā