Daugavpils teātra viesizrāde „Latgaliešu rulete” Ludzas Tautas namā

24. septembrī plkst. 16.00 Ludzas Tautas namā varēs izjust īstenu latgaliešu garu šokējošā komēdijā „Latgaliešu rulete” (rež. O. Šapošņikovs).

Izrāde „Latgaliešu rulete” ir komēdija latgaliski, kurā netrūkst nedz asprātību, nedz negaidītu pavērsienu. Liepiņu ģimenei liktenis piespēlējis laimīgo loterejas biļetīti. Kā jau kārtīgiem cilvēkiem pieklājas, tiek uzaicināti tuvākie draugi un šis notikums tiek nosvinēts. Bet nākamajā rītā Liepiņi atklāj, ka loterejas biļete ir pazudusi!. Galvenie varoņi nespēj rast sev vietu, mēģinot saprast, kur tā ir palikusi. Vainīgais var būt jebkurš: gan priekšnieks, gan kāds no draugiem, varbūt nelabvēlīgs horoskops? Vai pat NLO! Patiesības meklējumos Liepiņi ir gatavi likt lietā visus iespējamos ieročus, kas vainagojas ar pārpratumiem bagātu notikumu virkni.

Iestudējums „Latgaliešu rulete” veidots pēc V. Sigareva lugas „Krievu loto” motīviem, kurš lai arī nav viens no raksturīgākajiem dramaturga darbiem, bet tajā noteikti jūtama Sigareva darbiem ierastā, aiz satīras un komiskā plīvura paslēptā dzīves patiesība. Savos darbos V. Sigarevs pievēršas parastu cilvēku dzīvei, kas ir viens no iemesliem, kāpēc viņa darbi spēj uzrunāt tik plašu sabiedrības loku.

Daugavpils teātris ar prieku atklās ludzāniešiem „Latgaliešu ruletes” noslēpumaino recepti, kurā par pamatu jāņem daudz azarta, vienmērīgi jāparklāj ar neviltotu cerību un obligāti jāiejauc negaidīts pārpratums! Nedrīkst aizmirst piebērt šķipsniņu satīras, vairākas karotes asprātības un visam pa virsu krietnu devu latgaliešu humora! Un, lūk, latgaliešu rulete ir gatava! Lai patīkams baudījums!

Biļetes iespējams iegādāties Ludzas Tautas nama kasē (biļešu cena: 3.50 – 5.50 EUR).

Informāciju sagatavoja:

Janīna Ivanova

VSIA “Daugavpils teātris”
Sabiedrisko attiecību vadītāja
mob. tālr. 28445647

Foto: Sandra Rogozina

Tūrisma sezonas atklāšanas velobrauciens Ciblā

5. maijā Ludzas novada tūrisma centrs aicina uz aktīvās tūrisma sezonas atklāšanas velobraucienu pa marķētu velomaršrutu Nr. 792 “Cibla un apkārtne”. 22 km garais velomaršruts izved cauri Ciblas un Felicianovas ciemiem,