Baudi ziemu Ziemeļlatgalē 17. un 18. februārī

Jau devīto gadu pēc kārtas Balvu un Ludzas novadu tūrisma speciālisti un uzņēmēji ir sagatavojuši brīvdienu piedāvājumu visai ģimenei “Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē, kas šogad būs norisināsies 17. un 18. februārī Balvu, Viļakas, Baltinavas un Kārsavas apkārtnē. 

Aicinām doties baudīt ziemīgas aktivitātes dabā – pārgājienā uz vienu no jaunatklātajiem pilskalniem – Zvanu kalniem, kas atrodas Svātūnes ezera tuvumā, aicina Baltinavas muzejs, savukārt Kultūrvēstures centrs “Līču mājas” izvedīs pa mazajām Kārsavas pilsētas ieliņām, rodot atbildi uz jautājumu “Kur suokās Kuorsova?”. Zirgu sētās Balvu novada Tilžas, Bērzpils un Medņevas pagastos būs iespēja gan doties izbraucienā kamanās, gan vizināties zirga vai ponija mugurā. Drosmīgākajiem neaizmirstams piedzīvojums būs Baskāju skrējiens Briežuciemā. Bet īpašu ziemas mirkļu baudīšanai – dodieties uz Bērzpili, kur būs gan iespēja baudīt ziemīgu pikniku, gan piedalīties aktivitātēs, ko piedāvās zirgu sēta “Jaunbērziņi”.

Gardēžiem noteikti jāieplāno viesošanās Mājas restorānā “Dzīles”, kas atrodas Ludzas novada Malnavā vai Rekovas dzirnavās, kas atrodas Balvu novada Rekovā. “Dzīlēs” saimniece Aina Barsukova gaidīs ciemiņus uz siltu tēju, pašceptu maizīti, sāļām un saldām uzkodām,  savukārt Rekovas dzirnavās saimniece Vija Kuļša gaidīs uz nesteidzīgu tasi kafijas vai kaņepju tējas un pankūkām vai gabaliņu pašceptas kūkas. Viesu nama “Dīķmalas” saimniece Jolanta Vjakse Baltinavā piedāvās mājas vīnu un karstvīna degustāciju, kā arī cienās ar jēra gaļas vai ķirbju zupu. Ja vēl nav būts “Kotiņos” Balvu novada Šķilbēnu pagastā, tad šis piedāvājums noteikti jāizmanto – eksursija saimniecībā apvienojumā ar neparastu, bet ļoti garšīgu maltīti – būs zupa “Tom Yom” latgaliešu gaumē, pērļu grūbu plovs “Pierļovnīks” Kotiņu gaumē un kūpināta “Kotiņos” audzētā forele.

Pavadīt brīvdienu romantiskās noskaņās kopā ar Latvijas mīlestības augiem piedāvās salons “Pelnrušķītes sapnis” Ludzas pusē, savukārt pašiem mazākajiem brīvdienu baudītājiem te būs iespēja redzēt leļļu teātri “Patiess stāsts par Čingo Babu, Lielo gliemezi un jūras karaļa bēdām”.

Unikālākais piedāvājums šajā nedēļas nogalē būs Balvu novada Susāju pagasta Tepenīcā, kur “Cīrulīšos” saimnieks un senlietu kolekcionārs Dzintars Dvinskis divu dienu garumā dos iespēju iepazīt gaļas kūpināšanas tradīcijas melnajā pirtiņā, jo senāk ziemas aukstākie mēneši bija laiks, kad lauku sētās notika cūku bēres un vēlāk gaļas sagatavošana – sālīšana un kūpināšana. Protams, neiztikt bez degustācijas un tikko kūpinātas gaļas iegādes.

Tekstilmāksliniece Annele Slišāne pašā Latvijas pierobežā savā lauku mājā gaidīs ciemos uz rotaļlietas – zirdziņa adīšanu. Lieliem un maziem apmeklētājiem iesakām doties arī uz Balvu Novada muzeju, kur var aplūkot Balvu pilsētas 96.dzimšanas dienai veltīto virtuālo izstādi, kā arī Normunda Beržinska saktu un rotu privātās kolekcijas izstādi “Latvijas dārgumi” un Latvijas Nacionālā arhīva  izstādi ”Ar barikāžu gaismu sirdīs”.

Pilna brīvdienu programma ir apskatāma šeit, kā arī ērtākai brīvdienu plānošanai šeit ir atrodama karte ar visām aktivitāšu norises vietām.

Plānojot brīvdienas Ziemeļlatgalē, ņemiet vērā, ka apmeklējums iepriekš obligāti jāpiesaka vietās, kur tas programmā ir norādīts. Atsevišķas aktivitātes pieejamas tikai atbilstošos laikapstākļos! Lai prieka pilnas ziemas brīvdienas Ziemeļlatgalē!

Informāciju sagatavoja:
Ineta Bordāne
Tūrisma organizatore
Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrs

Eversmuižas svētki 20.jūlijs

Eversmuiža , kas atrodas skaistā vietā, gleznainās Ilžas upes krastos, viena no dažām cietokšņa tipa muižām Latvijā ,ar bagātu vēsturi, aicina ciemos nākamo sestdien, 20.jūlijā plkst. 17.00. Eversmuižas svētki tiek