Atvērto dārzu dienas 20. un 21. augustā

Pirmais Dārzu dienas brauciens izraisīja tik lielu interesi, ka ar vienu dienu apskatīt visus dārzus, kolekcijas un iekoptās sētas nepietiks. Tādēļ 20. un 21. augustā atkārtoti tiek rīkotas Atvērto dārzu dienas Ludzas novadā. Šoreiz gan nenotiks kopējais brauciens, bet katrs individuāli, vai organizētās pašu grupiņās varēs doties un iepazīt, izzināt, apbrīnot un arī iegādāt stādus, kas audzēti ar mīlestību un cieņu pret vietu, kurā mājo paši saimnieki. Dārzu dienu dalībnieki ir gatavojušies jūsu uzņemšanai, tādēļ aicinām apciemot skaisto Ludzas novadu.

Zilupē varēs apciemot Jūlijas Žukovas kolekciju dārzu ar eņģeļtaurēm, hortenzijām un tūjām, savukārt Pušmucovā Elvīra Rimicāne aicina uz nesteidzīgu pastaigu un sarunām par dārzu un dzīvi, kā arīpiedāvā iespēju piknikam kopā ar savējiem. Vija Metlāne Blontos izrādīs savu košumdārzu Blontu ciemā, savukārt Jezupovu ģimene iedvesmos ar neparastiem dekoriem un risinājumiem teritorijas iekopšanā pašā Ilžas upes krastā. Līdumnieku pusē saimniece Helēna Millere ir dārzu apzaļumotāja, kura var sniegt vērtīgus padomus sava dārza iekārtošanā. Kā arī dabā var apskatīt senas lauku mājaslabiekārtošanas stāstu. Stādaudzētavā “Pārkalne” Kristīne Kroiče sniegs vērtīgus padomus ziemciešu audzēšanā un daudzgadīgo puķu kopšanā. Aivara Ratnieka daudzskaitlīgo mārtiņrožu un dāliju dārzs Malnavas pusē gaidīs apmeklētājus un dzejniece Inta Nagla aicina ne tikai uz dārza iepazīšanu, bet arī uz dzejas pēcpusdienu Mežvidu pagastā.

Pielikumā atradīsiet apkopojumu ar saimniekiem, kas 20. un 21. augustā labprāt uzņems un izstāstīs par saviem veidotajiem dārziem un sētām. No vieniem jūs varēsiet smelties praktiskus padomus augu aprūpē un teritorijas dekorēšanā, savukārt pie citiem varēsiet iegādāties stādus savam sapņu dārzam. Obligāta iepriekšēja saziņa ar saimniekiem par jūsu ierašanos.  Kā arī šeit ir atrodama KARTE AR VISIEM DĀRZU DIENAS DALĪBNIEKIEM.

 

Aicinām apmeklēt arī Ludzas novada tūrisma centra Facebook lapu, kur mēģināsim savienot tos, kuriem ir vietas savā auto ar tiem, kuri vēlas doties, bet nav sava transporta.

 

Pārgājiens “Iepazīsti Zilupi”

Ludzas novada tūrisma centrs 24.februārī aicina doties ziemas izskaņu pārgājienā iepazīt Zilupes pilsētu un šīs puses darbīgos cilvēkus.  Pārgājienu sāksim pie Zilupes dzelzceļa stacijas ar nelielu ieskatu Zilupes pilsētas vēsturē un tās

Baudi ziemu Ziemeļlatgalē 17. un 18. februārī

Jau devīto gadu pēc kārtas Balvu un Ludzas novadu tūrisma speciālisti un uzņēmēji ir sagatavojuši brīvdienu piedāvājumu visai ģimenei “Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē”, kas šogad būs norisināsies 17. un 18. februārī