Ar pārgājienu Ludzas novadā tiks atklātas Latgales pārgājienu dienas 2023

Jau pagājušajā gadā Latgalē tika pabeigta Garo pārgājienu maršruta “Ezertaka” marķēšana un pašlaik katram interesentam jebkurā laikā ir iespēja doties pastaigās pa Latgali apmēram 1107 km garumā, sekojot balti-zaļi-baltām norādēm uz dabas objektiem un ceļa zīmēm. Savukārt šogad pārgājienu entuziasti tiek aicināti iesaistīties aizraujošā piedzīvojumā – Latgales Pārgājienu dienas – astoņi pārgājieni astoņās vietās Latgales reģionā.

20.maijā Ludzas novadā notiks pirmais pārgājiens posmā Pildas ezers – Nirzas ezers, kas aktīvo pārgājienu entuziastus aicinās 26 km garā piedzīvojumā. Savukārt mierīgākie ceļotāji, arī ģimenes ar bērniem tiks aicināti izbaudīt īsāku – 16 km garu pārgājiena maršrutu.

Dalībnieki plkst. 10:30 tiks sagaidīti stāvlaukumā pie bijušās Nirzas pamatskolas ēkas Nirzas ezera krastā (Nirza, Nirzas pagasts, Ludzas novads, GPS: 56.408740, 27.9260180). Pēc reģistrācijas, instrukciju un ievadvārdu saņemšanas, mazā (16 km) maršruta gājēji uzsāks savu ceļu, savukārt garā posma (26 km) gājēji ar autobusu tiks nogādāti uz starta vietu pie Pildas ezera. Paredzamais starta laiks – 11:00. Abiem pārgājienu maršrutiem būs grupas vadītāji, kas zinās stāstīt interesantus faktus par maršruta posmos esošajiem vides un cilvēku radītiem objektiem. Kā arī baudīsim Latgales mierpilno dabu, svaigo gaisu un ziedošo pavasari!

Dalība pārgājienā ir bez maksas. Aicinām paķert līdzi ūdeni un kaut ko uzkožamu! Noslēgumā būs iespēja iegādāties siltas pusdienas un iegūt medaļu.

Pieteikšanās pārgājienam pieejama šeit. Detalizētāka informācija tiks izsūtīta pirms pasākuma uz e-pastu, kuru dalībnieki būs norādījuši reģistrējoties.

Lejuplādē .gpx failu Pildas ezers – Nirzas ezers (26 km)

 Pasākumu organizē Ludzas novada tūrisma centrs sadarbībā ar Latgales tūrisma asociāciju. Visiem pārgājiena dalībniekiem, dodoties dabā, aicinām būt atbildīgiem, ievērot principu – ko atnesi, to aiznes! Lūdzam neatkāpties no norādītā pārgājiena maršruta un cienīt apkārtējo cilvēku privātīpašumu teritoriju robežas.

Eversmuižas svētki 20.jūlijs

Eversmuiža , kas atrodas skaistā vietā, gleznainās Ilžas upes krastos, viena no dažām cietokšņa tipa muižām Latvijā ,ar bagātu vēsturi, aicina ciemos nākamo sestdien, 20.jūlijā plkst. 17.00. Eversmuižas svētki tiek