Aktīvās tūrisma sezonas atklāšana un velo izbrauciens Līdumniekos

22.aprīlis Ludzas novada Līdumniekos būs patiesi rosīgs. Šeit norisināsies ne tikai Lielās talkas aktivitātes, bet arī tūrisma sezonas atklāšanas velo brauciens un programma visai ģimenei dienas garumā, ko organizē biedrība “Darba un kultūras centrs Līdumnieki”.
Ludzas novada tūrisma centrs ir izveidojuši trīs jaunus vietējos maršrutus– Vecslabada un apkārtne, Cibla un apkārtne un Līdumnieki un apkārtne. Katram no šiem velo maršrutiem ir piešķirts numurs un drīzumā tie tiks nomarķēti arī dabā. 22. aprīlī dosimies velo izbraucienā pa maršrutu Līdumniekos, lai kopā atklātu aktīvo tūrisma sezonu un 24 km garumā izzinātu šo Ludzas novada virzienu mazliet vairāk. Velo noma “Veloprieks” piedāvā rezervēt velosipēdu (10 eiro) un tas tiks nogādāts uz starta vietu, vai arī, ja tev nav ar ko aizvest savu velosipēdu, tad arī to tev nogādās (7 eiro) uz Līdumniekiem pa maršrutu Kārsava- Ludza- Cibla- Līdumnieki. Sazinies, lai vienotos par izdevīgāko plānu tieši tev- Zigmārs, 26525617. No Līdumniekiem plānots izripot plkst. 9:30, ceļā apmeklēsim vienu no topošajiem tūrisma objektiem- kotedžas “Meža ielokā” un nedaudz aprunāsimies ar saimniekiem, tālāk ceļš vedīs gar Aizpūres baznīcu uz Krivandu un gar Kurjanova ezeru pie lielā milža- Seimaņu dižakmens. Pēc atgriešanās Līdumniekos, tie kuri vēlēsies, varēs nobaudīt vietējo saimnieču sarūpētās pusdienas (5 eiro).

Savukārt radošie un aktīvie Līdumnieku ciema ļaudis ir sagatavojuši patiesi interesantu programmu ik katram Līdumnieku viesim. No plkst. 8:00 rītā noritēs Lielās talkas aktivitātes, kas pāries hortenziju dārza stādīšanā plkst. 11:00 ar saukli “Vairāk ziedu, mazāk atkritumu!”. Vietējās saimnieces pie pusdienu galda aicinās plkst. 13:00, savukārt pēc tam būs iespēja piedalīties mākslas darbnīcās– fluīdu māksla, žonglēšana un pogu darināšana no polimērmāla. Dienas noslēgumā sarunu spēle “Kas mēs esam?” ko vadīs Marika Čerņavska, un dziedātāja Aināra Mielava un mūziķa Aigara Voitišķa koncerts.

 

Pieteikties velo braucienam zvanot uz Ludzas novada tūrisma centru 65707203, 29327265 vai arī rakstot mums e-pastā [email protected]. Uz tikšanos Līdumniekos!
 

Eversmuižas svētki 20.jūlijs

Eversmuiža , kas atrodas skaistā vietā, gleznainās Ilžas upes krastos, viena no dažām cietokšņa tipa muižām Latvijā ,ar bagātu vēsturi, aicina ciemos nākamo sestdien, 20.jūlijā plkst. 17.00. Eversmuižas svētki tiek