Aizvadīts rudens pārgājiens Vecslabadas pusē

Aizvadītajā sestdienā, 17. septembrī, Ludzas novada tūrisma centrs organizēja pārgājienu pa Vecslabadas apkārtni. Tas izvērtās par enerģisku 22 kilometrus garu piedzīvojumu ar daudziem atklājumiem tā dalībniekiem. Lielākā daļa no pārgājiena dalībniekiem nebija iepriekš apmeklējuši Vecslabadu un pāris no Ogres pat Latgalē bija pirmo reizi.

Uzsākām savu ceļu kopā ar vietējo gidu Vladimiru Marudenoku, kurš mūs izveda līkumu līkumiem un atklāja ciemu pavisam citā gaismā- ar daudziem interesantiem stāstiem un vietām Vecslabadas ciemā. Tālāk pa skaistajiem lauku ceļiem devāmies līdz Plisūna ezera milzim- Plinūna dižakmenim un milzīgajai trīs stumbru apsei, kas lika elpai aizrauties no varenuma. Pēc nelielas atpūtas pauzes, turpat A/S “Latvijas valsts meži” labiekārtotajā pieturvietā turpinājām ceļu apkārt Plisūna ezeram. Pārgājiena “rozīnīte”, pēc dalībnieku teiktā, bija bridiens pa nelielo purviņu un vitamīnu pauze ar brūklenēm, dzērvenēm un mellenēm. Tālāk mūs sagaidīja Kovšezers- priežu meža ieskauts rāms ezers, kurā pat daži no gājējiem nopeldējās. Šī ir vēl viena no skaistajām A/S “Latvijas valsts meži” labiekārtotajām atpūtas vietām ar taku apkārt ezeram. Protams, netika piemirstas arī sēnes, tās patiesi ir sākušas augt un naskākie sēņotāji vakarā tika arī pie sēņu mērces.

Sakām lielu paldies, katram no divpadsmit pārgājiena dalībniekiem un tiekamies nākamajā, iespējams pat ziemas pārgājienā Ludzas pusē.

Pārgājiens “Iepazīsti Zilupi”

Ludzas novada tūrisma centrs 24.februārī aicina doties ziemas izskaņu pārgājienā iepazīt Zilupes pilsētu un šīs puses darbīgos cilvēkus.  Pārgājienu sāksim pie Zilupes dzelzceļa stacijas ar nelielu ieskatu Zilupes pilsētas vēsturē un tās

Baudi ziemu Ziemeļlatgalē 17. un 18. februārī

Jau devīto gadu pēc kārtas Balvu un Ludzas novadu tūrisma speciālisti un uzņēmēji ir sagatavojuši brīvdienu piedāvājumu visai ģimenei “Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē”, kas šogad būs norisināsies 17. un 18. februārī