Aizvadīta starptautiskā tūrisma izstāde – gadatirgus Balttour 2023

Ir pagājis nozīmīgākais pasākums Latvijas tūrisma dzīvē. No 3. līdz 5. februārim Rīgā, Ķīpsalā norisinājās 28. starptautiskā tūrisma izstāde – gadatirgus Balttour 2023, kurā bija vērojama lielākā apmeklētāju interese pēdējo piecu gadu laikā.

“Balttour 2023” izstāde pulcēja 22 865 apmeklētājus, tai skaitā ap 4000 tūrisma profesionāļus. Savus piedāvājumus vienā hallē reklamēja pārstāvji no 33 valstīm, tai skaitā Latvijas reģionu pārstāvji. Trīs dienās Latgales reģiona novadi kopīgā stendā aicināja ceļot uz zilo ezeru zemi un stāstīja par tūrisma jaunumiem, maršrutiem un vērtībām. Izstādes apmeklētāji interesējās par jaunajiem tūrisma produktiem, naktsmītņu piedāvājumu, atpūtas un izklaides iespējām, dabas takām un cita veida aktīvo atpūtu, atpūtas vietām kopā ar bērniem, kā arī par gastronomiskā tūrisma piedāvājumiem. Vislielāko interesi izraisīja gājēju taku buklets un velomaršruti, kurā ir ne vien Latgales garo pārgājienu maršruts Ezertaka un Eiropas 11. velomaršruts, bet arī reģionālās un lokālās takas. Tas liecina, ka turpmākos gados dabas un aktīvā tūrisma piedāvājumi ir jāattīsta, pēc iespējas jāsakārto atpūtas vietas un norādes, jāveido vairāk servisa pakalpojumi – ēdināšanas, nakšņošanas vietas un mājražotāju darbnīcas, interešu objektus apskatei. Informācijas materiāli tika izdalīti arī citu Latvijas novadu tūrisma centriem un kaimiņu valstu tūrisma gidiem un tūrisma vietnēm un organizācijām.

Ludzas novadu izstādē pārstāvēja Ludzas novada tūrisma centra vadītāja Līga Kondrāte un ilggadējā speciāliste Anita Mortuzāne, piedāvājot apmeklētājiem jauno Ludzas novada tūrisma ceļvedi un materiālu, kas sagatavots gājējiem ar novada TOP pārgājienu un dabas takām.

Ar lielu gandarījuma sajūtu jāatzīst, ka vairums izstādes apmeklētāju iepazina jaunus un savām interesēm atbilstošus tūrisma piedāvājumus un pasākumu klāstu, atrada sev piemērotu apskates un atpūtas galamērķi mūsu novadā. Ar prieku palīdzējām sastādīt maršrutu ceļojumam uz Ludzas novadu, kā arī piedāvājām labāko vietu klusai atpūtai dabā, pie ūdeņiem un labākos maršrutus aktīvai atpūtai un interesējošos mājražotājus un amatniekus.  Demonstrējām Ludzas novada tūrisma vietni www.visitludza.lv, kur var atrast visu nepieciešamo informāciju ceļojuma sastādīšanai.

Ar izstādi – gadatirgu „Balttour 2023” ir aizsākusies jaunā tūrisma sezona, kas solās būt aizraujoša un darbīga. Gaidīsim ciemiņus mūsu skaistajā novadā, kur viss ir īsts un var sakārtot pašam sevi un uzpildīt dvēseli!

 

Informāciju sagatavoja
Līga Kondrāte

Tūrisma sezonas atklāšanas velobrauciens Ciblā

5. maijā Ludzas novada tūrisma centrs aicina uz aktīvās tūrisma sezonas atklāšanas velobraucienu pa marķētu velomaršrutu Nr. 792 “Cibla un apkārtne”. 22 km garais velomaršruts izved cauri Ciblas un Felicianovas ciemiem,