Ziemassvētku tirdziņš 22. decembrī

Turpinot 2022. gadā aizsākto tradīciju, 22. decembrī, laikā no plkst. 13:00-19:00 krāšņi izrotātajā Ludzas vecpilsētas laukumā (Baznīcas iela 23, Ludza) notiks Ziemassvētku tirdziņš.

Amatnieki un mājražotāji būs sagatavojuši dāvanas un mielastu svētku galdam. Būs iespēja baudīt tradicionālos Ziemassvētku ēdienus. Štovēti kāposti, asinsdesa, pelēkie zirņi un pupas, cūkas šņukurs un karstie dzērieni ietīs Tevi svētku atmosfērā, kuru papildinās koncerts ar Ziemassvētku dziesmām un mūziku.

Koncertā priecēs un svētku noskaņu radīs kapela “Dziga”, saksofona skaņas Aleksandra Cunska izpildījumā, mūzikas grupa “Ginc un es”, ansamblis “Iedvesma” Imanta Bogomola vadībā, kā arī Ludzas kultūras nama pūtēju orķestris. Starplaikos ugunsšovs no FireSpirit un Ingunas Raudas pasaku lasījumi. Ludzas novada Bērnu un Jauniešu centra popgrupas “Spices” un “Cielaviņa” priecēs ar Ziemassvētku dziesmām, kopā ar Sarmītes Stapules mazajiem dejotājiem iesim rotaļdejās un piedalīsimies centra organizētajās izklaidēs.

Pasākumu vadīs Ruta Zviedre no salona “Pelnrušķītes sapnis”, iejutusies Sniega karalienes lomā. Palīgos nāks spraiga komanda – Grinčs, rūķi un citi pasaku tēli.  Bērniem būs iespēja satikt īstu Ziemassvētku vecīti omulīgā Salaveča mājiņā, kur pret dzejolīti ikkatrs varēs saņemt saldumu.

Darbosies Pasaku mājiņa ar mīļdzīvniekiem, ko piedāvās Inguna Rauda un Baložu sētas saimnieki Ināra un Valfrīds Miezīši. Jau ierasti bērni kopā ar Svetlanu Lipinsku varēs vizināties ponija mugurā un labvēlīgu laikapstākļu gadījumā arī zirga ragavās. Kopā ar kapelu “Dziga” iesim budēļos. Būs dažādas rotaļas un konkursi.

Īpaši aicinām piedalīties Piparkūku konkursā! Ziemassvētku tirgus dienā līdz plkst. 15:00 Ludzas novada TIC iesniedz 2 pašceptas un skaisti izrotātas piparkūkas. Un jau plkst. 17:00 paziņosim uzvarētājus 3 nominācijās – skaistākā piparkūka, gardākā piparkūka un apmeklētāju simpātija. Konkursa nolikums visitludza.lv.

Ar dziesmām, gardiem un siltiem ēdieniem un dzērieniem, tirgošanās kņadu un aktivitātēm bērniem, svinēsim kopā un radīsim svētkus viens otram Ludzas pilsētas sirdī!

Publicitātes foto: 2022. gada Ziemassvētku tirgus, foto autors: Ralfs Punans

Pārgājiens “Iepazīsti Zilupi”

Ludzas novada tūrisma centrs 24.februārī aicina doties ziemas izskaņu pārgājienā iepazīt Zilupes pilsētu un šīs puses darbīgos cilvēkus.  Pārgājienu sāksim pie Zilupes dzelzceļa stacijas ar nelielu ieskatu Zilupes pilsētas vēsturē un tās

Baudi ziemu Ziemeļlatgalē 17. un 18. februārī

Jau devīto gadu pēc kārtas Balvu un Ludzas novadu tūrisma speciālisti un uzņēmēji ir sagatavojuši brīvdienu piedāvājumu visai ģimenei “Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē”, kas šogad būs norisināsies 17. un 18. februārī