Aicinām uzņēmējus pietiekties zīmes “Gājējam draudzīgs” saņemšanai

Latgalē zīmi “Gājējam draudzīgs” saņēma jau 14 tūrisma pakalpojumu sniedzēji, tai skaitā arī Ludzas novada tūrisma informācijas centrs un Brīvdienu istabas Ludzā.
Iesakam apdomāt savu vēlmi iesaistīties. Pieteikums jāsūta Līgai Kondrātei uz e-pastu [email protected], kas, savukārt iesniegs to tālāk komisijai izvērtēšanai, kā arī labprāt atbildēs uz jūsu jautājumiem (29467925).
Vēršam uzmanību, ka pieteikuma forma dažādiem pakalpojumu sniedzējiem atšķiras:

Aktīva atpūta dabā šobrīd ir īpaši aktuāla, un došanās pārgājienos ir lielisks veids, kā iepazīt Latvijas dabu. Latvijā ir arvien plašākas iespējas izmantot “Gājējam draudzīgu” uzņēmumu pakalpojumus, tādējādi padarot pārgājiena pieredzi pēc iespējas pozitīvāku, un kājāmgājējiem radītu sajūtu “es šeit esmu gaidīts, mani šeit sapratīs”. Sagaidot pavasari, “Gājējam draudzīgs” zīmi visā Latvijā saņems vēl 87 tūrisma pakalpojumu sniedzēji, kuri piedāvā kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus.

Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly zīme tiek piešķirta tūrisma pakalpojumu sniedzējiem Baltijas valstīs. Tā parāda, ka uzņēmējs saprot un respektē kājāmgājēju vajadzības, ka šeit viņi ir gaidīti. Uzņēmējs piedāvā kājāmgājējiem būtiskus un nepieciešamus pakalpojumus, piemēram: informāciju par maršrutu, dzeramo ūdeni, pirmās palīdzības aptieciņu, elektroierīču uzlādi, naktsmītnē ir iespēja izžāvēt slapjās un izmazgāt netīrās drēbes, zābakus un citu ekipējumu.

2021. gada februāra izskaņā notika otrā Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly komisijas sēde Latvijā, kas tika organizēta projekta „Garās distances pārrobežu pārgājienu maršruts „Mežtaka”” ietvaros. Bija liela atsaucība, un uz šo sēdi tika saņemti daudz pieteikumi. Tika pieņemts lēmums zīmi piešķirt 87 uzņēmumiem, kuri atbilda Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly kritērijiem.

No sirds sveicam pirmos “Gājējam draudzīgs” zīmes ieguvējus Latgalē!

 1. Rēzeknes novada tūrisma informācijas centrs Lūznavas muižā, Rēzeknes novads
 2. Atpūtas vieta “Kabata”, Rēzeknes novads
 3. Atpūtas komplekss “Ezerkrasti”, Rēzeknes novads
 4. Viesu nams “Rāznas Stāvkrasti”, Rēzeknes novads
 5. Viesu nams “Zaļā sala”, Rēzeknes novads
 6. Viesu nams “Svilpaunieki”, Rēzeknes novads
 7. Nautrēnu vidusskolas dienesta viesnīca un muzejs, Rēzeknes novads
 8. Ūdens tūrisma attīstības centrs “Bāka”, Rēzeknes novads
 9. Ludzas novada tūrisma informācijas centrs, Ludzas novads
 10. Brīvdienu istabas Ludzā, Ludzas novads
 11. Viļakas novada muzejs, Viļakas novads
 12. Daugavpils Tūrisma informācijas centrs, Daugavpils
 13. Vides un kultūras centrs “Ķepa”, Dagdas novads
 14. Jaundomes vides izglītības centrs, Dagdas novads

Vairāk par projektu, kritērijiem zīmes iegūšanai un pārējiem zīmes saņēmējiem citur Latvijas teritorijā  lasi šeit.

LLTA „Lauku ceļotājs”

Lielāko pasākumu plāns Ludzas novadā 2024

Lielākie gaidāmie pasākumi 2024. gada: 18. maijs              Eiropas muzeju nakts Ludzas Novadpētniecības muzejā; 22. jūnijs              Lielais latgaļu tirgus

Pārgājiens “Iepazīsti Zilupi”

Ludzas novada tūrisma centrs 24.februārī aicina doties ziemas izskaņu pārgājienā iepazīt Zilupes pilsētu un šīs puses darbīgos cilvēkus.  Pārgājienu sāksim pie Zilupes dzelzceļa stacijas ar nelielu ieskatu Zilupes pilsētas vēsturē un tās