3. jūlijā Ludzu pieskandinās Latvijas kultūru festivāls

No 1. līdz 3. jūlijam Daugavpilī un visā Latgales reģionā norisināsies Latvijas pirmais kultūru festivāls „Pynu, pynu sītu”.

Latvisko kultūrtelpu dažādos gadsimtos ir ietekmējušas un papildinājušas arī citu tautu kultūras, sniedzot savu pienesumu. Festivālā piedalīsies 1400 dalībnieki no 92 (no tiem 52 mazākumtautību) tradicionālās kultūras mākslinieciskajiem kolektīviem, kuri kopj un popularizē savas tautas kultūras tradīcijas. Festivāla laikā kopā notiks teju 60 pasākumi. 1.- 2. jūlijā Daugavpils iedzīvotāji un viesi pilsētas dažādās vietās varēs baudīt vairāk nekā 15 koncertus, vērot festivāla dalībnieku gājienu Rīgas ielā, sekot līdzi un piedalīties vairāk nekā 9 meistarklašu norisē, ciemoties amatnieku teltīs, baudīt muzikālā tramvaja koncertus. Savukārt 3. jūlijā kolektīvi koncertēs Latgales reģionā.

Ludzā 3. jūlijā plkst. 12:00 uz koncertu kinoteātrī aicina Daugavpils ukraiņu kultūrizglītības biedrības pašdarbības kolektīvs “MRIJA” (vadītāja Nadežda Stahovska – bijusī Ludzas iedzīvotāja), Daugavpils ebreju kopienas deju kolektīvs “AVIVA” (vadītājs Dmitrijs Morderers), Jelgavas novada Glūdas pagasta slāvu folkloras kopa “SLAVJANOČKI” (vadītāja Olga Rožko) un, protams, mūsu Ludzas folkloras kopa “Dzeipors” (vadītāja Karīna Demko-Seņkāne).

Festivāla mērķis ir popularizēt, attīstīt un pilnveidot Latvijā dzīvojošo mazākumtautību tradicionālās kultūras mantojumu, mudināt mazākumtautību iedzīvotājus izprast savas kultūras nozīmi Latvijas kultūrvidē, kā arī aktivizēt sabiedrības līdzdalību nemateriālās kultūras mantojuma izzināšanā, praktizēšanā un tālāknodošanā.

Nāciet uz koncertu un Jūs būsiet patīkami pārsteigti par slāvu, ebreju, ukraiņu dziesmām un dejām.

Uz tikšanos koncertā!

Ludzas tautas nama direktore V. Razumovska

Zināmi Latgales Tūrisma balvas 2022 saņēmēji

2022. gada 01. decembrī Aglonas Radošo industriju centrā (Aglonas RIC) Aglonā Latgales Tūrisma konferencē un Tūrisma gada balvu pasniegšanā satikās Latvijas un Latgales tūrisma profesionāļi. Šogad Latgales Tūrisma konference un

Ziemas saulgriežu tirdziņi Ludzas novadā

Decembra mēneša izskaņa ir piepildīta ar svētku gaidīšanas, ģimeniskuma un gaišuma sajūtām. Lai šis laiks kļūtu vēl interesantāks visai ģimenei, tad aicinām jūs apmeklēt kādu no Ludzas novadā rīkotajām Ziemassvētku