Aizvadīts pirmais pārgājiens Kļešņiku pūrā

Aizvadīts pirmais pārgājiens Kļešņiku pūrā

13.augustā Kļešņiku purvā notika izzinošs pārgājiens, ko organizēja Ludzas novada tūrisma centrs sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un A/s “Latvijas valsts meži” Ludzas novada pašvaldības realizētā projekta Green palette v.2.0.; LVIII-058 ietvaros. Pārgājienu vadīja profesionāls dabas gids Kristaps Kiziks no Purvu bridēju komandas.

Pārgājiena dalībnieki purvā devās ar purva kurpēm, tādējādi nokļūstot vietās, kuras savādāk kājām nebūtu sasniedzamas. Gids aizrautīgi stāstīja par purva vides īpatnībām, raksturīgākajām iezīmēm un ietekmi uz vidi kopumā, purva vides floru un faunu kā arī dažādus interesantus stāstus no savas pieredzes par piedzīvojumiem un nedienām, esot purvā. Pārvietojoties, dalībnieki uzzināja, ar ko atšķiras austrumu purvi, redzēja kādi izskatās akači un slīkšņas, sastapa kukaiņēdāju augus, šūpojās sūnu paklājā, noskaidroja vai purvs sevī iesūc un vai purvā no kaut kā jābaidās.

Pārgājiena laikā tika izmantota audiogida sistēma. Šādi varēja uzturēt nemainīgu tempu un nepalaist garām ne vārda no vērtīgā gida stāstījuma. Dalībnieki atzina, ka tas bijis iespaidīgs un izzinošs piedzīvojums, kura laikā iegūtas vērtīgas zināšanas.

27.augustā aicinām doties vēl vienā pārgājienā ar purva kurpēm, lai arī Tu varētu nokļūt citu acīm neskatītās vietās un izbaudīt īstu piedzīvojumu garšu Latvijas tālākajā austrumu purvā. Purvs atrodas tiešā robežas tuvumā, tāpēc būs jāparūpējas par pierobežas joslas speciālās caurlaides noformēšanu.

Pieteikšanās ir obligāta, jo cilvēku skaits ir ierobežots: 65707203, 29327265, [email protected].

Šis pasākums tika organizēts ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu projekta Green palette v.2.0.; LVIII-058 ietvaros. Par tā saturu pilnībā atbild Ludzas novada pašvaldība un tas var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.

 

Foto: Anita Mortuzāne, Marina Sjakste

Lielais Kārsavas tirgus

Katra mēneša trešā svētdiena Kārsavā atnes sev līdzi mazpilsētai neraksturīgu rosību. Pilsētā norit ikmēneša tirgus, kam šogad, 2025. gadā,  svinam 200. gadskārtu. Nezinātājs Kārsavas Lielo tirgu varētu salīdzināt ar festivālu,

Aicinām pieteikties dalībai Lielajā Latgaļu tirgū

Labdien, cienījamie mājražotāji un amatu meistari! Aicinām pieteikties dalībai Lielajā Latgaļu tirgū, kas notiks Ludzā 21. jūnijā no plkst. 9.30 līdz 14.00 Ludzas pilskalnā, Baznīcas ielas galā. Tirgotāji varēs ierasties

Dārzu dienas

Dārzu dienu pasākumu plāns .   30.05. piektdienas vakarā,  Ludzā no 17.00- 20.00 Tālavijas ielā 28, pie Latgaļu kukņas Stādu pavasaris – nāc mainīties, iegādāt dažādus puķu, ziemciešu, mārtiņrožu, rožu, hortenziju,