Gaismas gājiens

Адрес

Blaumaņa 4, Ludza, Ludzas pilsēta

Контакты

Ik gadu 11. novembrī, Lāčplēša dienā, visā Latvijā tiek iedegtas neskaitāmas sveces, pieminot Latvijas valsts armijas uzvaru pār Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī.

Laiks no Latvijas Republikas proklamēšanas dienas līdz 1919. gada 11. novembrim bija viens no sarežģītākajiem Latvijas vēsturē, kad tika izcīnītas vairākas kaujas, cenšoties iegūt valsts neatkarību. Joprojām kā galvenie Latvijas valsts armijas uzvaras iemesli tiek minēti latviešu karavīru drosme un varonīgums.

Ludzā par skaistu tradīciju kļūst notikums, kad Lāčplēša dienā – 11. novembrī kopā ar jaunsargiem un viņu instruktoru Ivaru Novožilovu, skolu jaunatni, pilsētas iedzīvotājiem Gaismas gājienā apliecinām, ka mēs lepojamies ar latviešu strēlnieku pulku karavīriem, kuri piedalījās Latvijas brīvības cīņās un sekmēja Latvijas valsts nodibināšanu.

Lāpu gājiens sāksies plkst. 17:00 pie Ludzas pilsētas ģimnāzijas, tas virzīsies pa Blaumaņa, Skolas, Kr. Barona, Rekaševa, Raiņa un Stacijas ielu. Lāpu gājiens noslēgsies pilsētas laukumā ar svinīgo brīdi “Ar gaismu sirdī”.

Nāciet ar gaismiņu rokās, kā apliecinājumu, ka mums ir dārga piemiņa.

Ludzas Tautas nama direktore Valentīna Razumovska

Svetlanas Rimšas foto


Par fotografēšanu publiskajos pasākumos.

Saskaņā ar Vispārīgās datu aizsardzības regulas prasībām informējam, ka Pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un/vai filmēšana sabiedrības informēšanas un publicitātes nolūkos.

Lai sniegtu informāciju iedzīvotājiem un nodrošinātu pašvaldības darbības caurskatāmību, informācija par pasākumu kopā ar vizuālo materiālu tiks publicēta pašvaldības tīmekļvietnē, jebkuros plašsaziņas līdzekļos, Pašvaldības sociālo tīklu profilos.

Atrodoties pasākuma teritorijā, Jūs apliecināt, ka esat informēts, ka, iespējams, tiksiet iekļauts/a vizuālajā materiālā.

Jums ir tiesības pieprasīt labot vai dzēst, (ja tas ir iespējams), fotogrāfijās un videomateriālos fiksēto jūsu dalību šajā pasākumā. Datu apstrādes termiņš – pastāvīgi.

Pārzinis personas datu apstrādei ir Ludzas novada pašvaldība, reģ.nr.  90000017453, adrese: Raiņa iela 16, Ludza, Ludzas novads, LV-5701, tālrunis: 65707400, e- pasts:  [email protected]