”Lielais Latgaļu tirgus” un “Sadoncošana” Ludzā

Adrese

Ludzas pilskalns

Kontakti

Mājas lapa

Ludzā trešajā jūnija sestdienā, tieši pirms Jāņiem, jau no plkst. 10.00 pilskalnā pulcēsies amatu meistari un tirgotāji – mājražotāji, saimnieki, latgalieši – senie karavīri no Kroma kolna, dancotāji, dziedātāji un mākslinieki. Būs zirdziņu pajūgs, mājdzīvnieki, sacensības.

Ja ari Tu atnāksi- dabūsi ne vien mājas sieru un alu, bet arī daudz dažādu citu gardumu Jāņu svinībām, papriecāties par dažādos materiālos radītiem rakstiem, varēsi nopirkt kādu ar amata meistaru roku darinātu lietu sev, sētai  vai dāvanai, skaistu puķi vai stādu dārzam. Varēsi iemācīties ko jaunu no meistariem, dzīvot līdzi Kroma kolna seno latgaļu aktivitātēm un spēka un tirgošanās sacensībām, sadziedāsies un sadancosies līdz ar  folkloras un deju grupām, orķestra pūtējiem, savus bērnus varēsi izvizināt zirgu pajūgā vai bērīša mugurā, iepriecināt ar mājdzīvnieku samīļošanu vai mājas saldējumu. Vakarpusē kopā iegriezīsim saules ritu un ziedosim saulei un ugunij.

Programma projekts :

10.00- pasākuma atklāšana, Ludzas pūtēju orķestris

10.30- Senās dejas Isnaudas TN deju kolektīva „Pērle” priekšnesumā.

Iegūsti foto par piemiņu senajā pilī salona Pelnrušķītes sapnis senajos tērpos.

11.00-  Isnaudas folkloras kopas uzstāšanās.

Meistardarbnīca kopā ar adītāju klubiņu  Musturprieks Izadi savu vainagu!

11.30- Skečs iz ebreju tirgotāju  dzīves zinātāja Voldemāra Ivdra skatījumā.

12.00- Mūzikas grupas Klezmers uzstāšanās.

12.30- Tirgošanās latgaliešu gaumē– Isnaudas amatierteātra skatījumā.

13.00-Postfolkloras grupas Rikši dziesmas dāvanā svētkos!

14.30- Pētnieces un zinātājas Irēnas Saprovskas stāsti  un sarunas par senlatviešu zīmju un gadskārtu tradīciju spēku un nozīmi.

14.30 – Medņevas folkloras kopas Egle priekšnesums

15.00- Jāņu  uguns iededzināšana un Saulgriežu  Saules rīts

 

Visu dienu darbojas : Kroma kolna broliste, piedāvājot dažādas   vides darbnīcas, īstu vīru cīniņi, loka šaušana visu dienu,  Meistardarbnīca kopā ar Musturdeķi,  vainagu pīšanas darbnīcas kopā ar floristiem, Lauku sēta bērniem, bērnu darbnīcas ar  meistariem un spēles, seju apgleznošana bērniem, zirgu izjādes, fotografēšanās senajos tērpos.

 

Kontakti:

Karīna Demko-Senkāne – 28695660, [email protected]

Līga Kondrāte -29467925, [email protected];www.visitludza.lvwww.ludzasamatnieki.lv

17.jūnijā 15.00 – Ludzas amatnieku centrā – norvēģu Bergenas muzeja audēju meistardarbnīca.

Viss pasākums paies senās un mūsdienīgas tirgošanās zīmē.

Aicinām pieteikties amatu meistarus, mājražotājus tirgum. Pielikumā pieteikuma forma, to aizpildītu sūtiet uz e-pastu:     [email protected]   ;   tel. uzziņām-29467925

Pieteikuma forma

 


Par fotografēšanu publiskajos pasākumos.

Saskaņā ar Vispārīgās datu aizsardzības regulas prasībām informējam, ka Pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un/vai filmēšana sabiedrības informēšanas un publicitātes nolūkos.

Lai sniegtu informāciju iedzīvotājiem un nodrošinātu pašvaldības darbības caurskatāmību, informācija par pasākumu kopā ar vizuālo materiālu tiks publicēta pašvaldības tīmekļvietnē, jebkuros plašsaziņas līdzekļos, Pašvaldības sociālo tīklu profilos.

Atrodoties pasākuma teritorijā, Jūs apliecināt, ka esat informēts, ka, iespējams, tiksiet iekļauts/a vizuālajā materiālā.

Jums ir tiesības pieprasīt labot vai dzēst, (ja tas ir iespējams), fotogrāfijās un videomateriālos fiksēto jūsu dalību šajā pasākumā. Datu apstrādes termiņš – pastāvīgi.

Pārzinis personas datu apstrādei ir Ludzas novada pašvaldība, reģ.nr.  90000017453, adrese: Raiņa iela 16, Ludza, Ludzas novads, LV-5701, tālrunis: 65707400, e- pasts:  [email protected]