Katram savu sauju laimes šajos Ziemassvētkos, labdarības koncerts

Adrese

Stacijas iela 41, Ludza

Kontakti

2016. gada nogalē Lūznavā, Rēzeknē, Preiļos un Ludzā gaidāmi Ziemassvētku muzikālās apvienības labdarības koncerti Katram savu sauju laimes. Koncerta muzikālā programma piedāvā vienkāršību, sirsnību, nedaudz arī naivumu un rotaļību, kas izgaismo tumšos ziemas vakarus. Jaunradē ietērpjot latviešu dzejas un prozas klasikas fragmentus, Latgales komponisti savās muzikālajā partitūrās atgādina par mazo ikdienas lietu vērtību. Ziemassvētku muzikālajai apvienībai šogad ir izveidojusies skanīgi skaista sadarbība ar tādiem Latgales komponistiem kā Solvita Ivanova, Toms Lipskis, Guntra Kuzmina, Līva Blūma. Tāpat ar savām kompozīcijām koncerta programmu papildinās starptautiski pazīstamās komponistes Lolita Ritmane un Madara Pētersone.

2009. gadā Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā tikās mūziķu domubiedru grupa, kas pavisam nejauši, vienkārši un bez tālejošiem mērķiem nolēma svinēt Ziemassvētkus, uzdāvinot Latgales reģiona klausītājiem mūziku. Tas bija sākums mūziķu grupas Ziemassvētku muzikālā apvienība radīšanai, kas par savu turpmāko mērķi uzstādīja labdarības koncertu rīkošanu, tādējādi atbalstot Latgalē dzīvojošos bērnus un jauniešus, kas nonākuši veselības grūtībās. Šis mērķis nu jau astoņus gadus pulcē kopā Ziemassvētku muzikālās apvienības dalībniekus. Šīs apvienības sastāvā visi dalībnieki ir gan Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas, gan Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas esošie un bijušie studenti – Ilze Grēvele (vokāls), Laura Reksne (vokāls), Iluta Igaune (flauta), Jānis Igaunis (klarnete), Jana Kuzmenkova (klavieres), Mārcis Lipskis (basģitāra), Juris Laizāns (sitaminstrumenti).

Šogad Ziemassvētku muzikālā apvienība ar koncerta klausītāju līdzdalību un atbalstu vēlas palīdzēt 2007. gadā dzimušajai meitenītei Agnesei Vitanei un 4gadīgajai Anastasijai Burovai. Abas meitenes ir no Rēzeknes. Agnese ir ļoti dzīvespriecīga, smaidīga un visnotaļ pozitīva. Meitenes mīlestība ir beznosacījumu. Patiesa. Diemžēl Agnesei ir uzstādīta pamatdiagnoze Angelmana sindroms (syndrome Angelmane) Tā ir ļoti reta ģenētiska saslimšana, meitenīte ir reto slimību uzskaitē; katru gadu ir jāapmeklē ģenētiķis. Tai raksturīga garīgā atpalicība, nav valodas, traucēta sīkā motorika un līdzsvars, slikts miegs un simptomātiskā epilepsija. Vecāki, cenšoties integrēt bērnu sabiedrībā un uzlabojot viņas dzīves kvalitāti, iesaista Agnesi reitterapijā kā arī regulāri apmeklē baseinu, kas dod pozitīvus rezultātus. Diemžēl uz doto brīdi slimība nav pilnībā ārstējama, taču mēs varam palīdzēt Agnesei kaut nedaudz atvieglot šīs slimības radītās sekas, lai meitene kļūtu pēc iespējas patstāvīgāka, cik nu tas iespējams, un turpinātu mīlēt dzīvi tikpat ļoti un patiesi kā līdz šim.

Anastasijai ir uzstādīta diagnoze – Antenatāls CNS bojājums. Corpus callosum hipolāzija. Sasniedzot 2,5 gadu vecumu, meitene sāka spert pirmos soļus. Kustības bija nestabilas un sapringtas. Pašlaik Anastasija joprojām nerunā, nespēj izpildīt vienkāršus lūgumus, nespēj ilgi koncentrēt uzmanību, ir problēmas ar komunikāciju. Visu šo laiku meitene nemitīgi ir veikusi rehabilitācijas, apmeklējusi logopēdu, reitterapiju, veikusi fizioterapijas procedūras un cītīgi darbojās mājās, bet bērna attīstība virzījās uz priekšu ļoti lēnā tempā. Beidzot ārsti Sanktpēterburgā ir devuši cerības, ka Nastja varētu izveseļoties, bet, lai tas notiktu, procedūru kursam nepieciešami lieli finansiālie līdzekļi!

Labdarības koncerti notiek:
11. decembrī Lūznavas muižā plkst. 15:00
23. decembrī Rēzeknes teātra namā “Joriks” plkst. 18:00 un Preiļu tirdzniecības centrā “Oga” plkst. 21.30
26. decembrī Ludzas Tautas namā plkst. 18:00

Ieeja koncertā par ziedojumiem


Par fotografēšanu publiskajos pasākumos.

Saskaņā ar Vispārīgās datu aizsardzības regulas prasībām informējam, ka Pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un/vai filmēšana sabiedrības informēšanas un publicitātes nolūkos.

Lai sniegtu informāciju iedzīvotājiem un nodrošinātu pašvaldības darbības caurskatāmību, informācija par pasākumu kopā ar vizuālo materiālu tiks publicēta pašvaldības tīmekļvietnē, jebkuros plašsaziņas līdzekļos, Pašvaldības sociālo tīklu profilos.

Atrodoties pasākuma teritorijā, Jūs apliecināt, ka esat informēts, ka, iespējams, tiksiet iekļauts/a vizuālajā materiālā.

Jums ir tiesības pieprasīt labot vai dzēst, (ja tas ir iespējams), fotogrāfijās un videomateriālos fiksēto jūsu dalību šajā pasākumā. Datu apstrādes termiņš – pastāvīgi.

Pārzinis personas datu apstrādei ir Ludzas novada pašvaldība, reģ.nr.  90000017453, adrese: Raiņa iela 16, Ludza, Ludzas novads, LV-5701, tālrunis: 65707400, e- pasts:  [email protected]